reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© wizzyfx dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 października 2019

Tygodniowy przegląd wiadomości

Produkcja dla branży elektromobilnej rośnie w Polsce, w tym tygodniu pisaliśmy o grancie rządowym dla SK Innovation, który uruchomi fabrykę w Dąbrowie Górniczej.

Polska:

SK Innovation z rządowym grantem. Siemens wprowadza się do MLP Wrocław. Southco otworzył zakład w Tajęcinie. KOKI otwiera fabrykę w Polsce. InventionMed z dofinansowaniem 16 mln PLN. W Łodzi powstanie polsko-izraelskie centrum R&D. Przemysł i wojsko ciągną sprzedaż VIGO System w górę. XTPL realizuje kolejne etapy na drodze do komercjalizacji. Dzięki wynalazkowi polskich naukowców naładujemy smartfon podczas spaceru. Zielonogórska Ekoenergetyka otworzyła biuro w Berlinie. Zapraszamy też na Evertiq Expo Kraków, które odbędzie się 17 października w EXPO Kraków, tym razem zachęcamy do posłuchania wykładów firm congatec oraz Elantas.

Świat:

Ericsson sfinalizował przejęcie biznesu anten i filtrów Kathrein. Aptiv przejmuje gabocom. Z kolei Lacroix zadecydowało o akwizycji belgijskiego start-upu. Natomiast HUBER+SUHNER przejmuje BKtel Group. GS Yuasa otwiera fabrykę na Węgrzech. Subaru zostało spółką zależną Toyoty. TSMC mocno inwestuje w produkcję i skokowo zwiększy sprzedaż.

Technologie:

Przyszłość technologii NAND. Ponad 43 Mpx w smartfonie w technologii ISOCELL.
reklama
July 20 2022 12:24 V20.6.3-1