reklama
reklama
reklama
reklama
© EvertiqExpo Przemysł elektroniczny | 30 września 2019

Wykład congatec podczas Evertiq Expo Kraków 2019

Komputery przemysłowe znajdują zastosowanie w milionach aplikacji. Podczas Evertiq Expo Kraków, 17 października, o ich zaletach w procesach edge computing opowie Michael Golod z firmy congatec.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym, co dzieje się w branży elektroniki, do odwiedzenia targów i konferencji Evertiq Expo Kraków, które odbędą się 17 października 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym Expo Kraków, przy ulicy Galicyjskiej 9. Wstęp na targi i konferencję jest bezpłatny, wystarczy rejestracja przez naszą stronę internetową. W Krakowie odbędą się także warsztaty dla projektantów, na które prosimy o zapisy na adres mailowy lukasz.jaeszke(at)evertiq.pl. Pełna agenda wykładów i warsztatów dostępna jest pod tym linkiem. Jednym z zaproszonych gości jest Michael Golod, EMEA Partner Manager firmy congatec, który zaprezentuje temat: „Zalety komputerów przemysłowych w procesach edge computing”. Michael Golod opowie o zastosowaniach komputerów przemysłowych w jednoczesnym kontrolowaniu zadań analizy wideo, sztucznej inteligencji, robotyki i – opcjonalnie – monitorowaniu, zarządzaniu i utrzymaniu urządzeń IIoT. congatec, dostawca komputerów przemysłowych, to partner firmy Ineltro wystawiającej się w ramach Evertiq Expo Kraków. Wraz z Ineltro podczas targów zaprezentuje się też jej inny kooperant – Kingston Digital.

evertiq.pl: - Jakie kluczowe trendy możemy wyróżnić na rynku komputerów przemysłowych?

Michael Golod, EMEA Partner Manager, congatec: - Widzenie komputerowe to niezwykle szybko rozwijający się trend z potencjałem do zrewolucjonizowania wielu różnorodnych aplikacji, tak zaawansowanych jak systemy wspomagania kierowcy ADAS, obrazowanie medyczne, rolnictwo precyzyjne, handel, reklama, media, bezpieczeństwo i monitoring, bezzałogowce (UAV) czy robotyka. Rosnące zapotrzebowanie na systemy widzenia komputerowego w nowych aplikacjach, opartych o algorytmy sztucznej inteligencji (AI) jest jednym z kluczowych czynników wpływających na wzrost tego sektora. Obecne prognozy zakładają, że aplikacje AI na rynku systemów widzenia komputerowego będą rosły w średnim rocznym tempie 47%, podczas gdy cały rynek widzenia maszynowego ma się zwiększać w tempie „zaledwie” 8,5% w okresie 2018-2025. Według analityków Researchstore.biz, najważniejszym czynnikiem wpływającym na ten wzrost ma być rosnąca popularność systemów kontroli jakości oraz automatyzacji, ewolucja systemów robotycznych z kontrolą wizyjną, coraz częstsze stosowanie systemów 3D do kontroli wizyjnej, a także rosnące zapotrzebowanie na systemy przetwarzania obrazu pod konkretne aplikacje, które mają oferować wyspecjalizowane funkcje analizy i przetwarzania jako dodatek do automatycznej akwizycji obrazu.

- Jakie komputery przemysłowe byłyby najlepsze do zastosowań wymienionych w temacie wykładu? Co przede wszystkim należy wziąć pod uwagę przy wyborze takiego komputera?

- Jednym z najlepszych modułów COM Express Type 7 jest conga-B7XD, pracująca na procesorze Intel Xeon D (nazwa kodowa: Broadwell). Zapewnia dwa porty Ethernet 10Gbit (10GBaseT-KR) i 32 linie PCI Express oraz wydajność serwera headless (bez podłączonych urządzeń peryferyjnych) przy liczbie rdzeni do 16 oraz 48GB DDR4 ECC RAM. Nowy conga-B7E3 Server-on-Module z procesorem AMD EPYC Embedded 3000 to aktualnie najwyższa półka technologii serwerów embedded, zapewnia on do 52% więcej wykonywanych instrukcji na cykl zegara (IPC) w stosunku do poprzednich architektur. Jako że Server-on-Modules stanowi bazę technologiczną do komplementarnych serwerów o wysokiej odporności na warunki środowiskowe, deweloperzy mogą użyć nowych modułów conga-B7E3 jako zamiennika, aby poprawić wydajność w różnorodnych aplikacjach właśnie typu ‘rugged’.

- Kogo przede wszystkim zachęciłby Pan do przyjścia na wykład?

- Wszystkie osoby podejmujące decyzje w kwestiach technologicznych dotyczących obszaru Przemysłu 4.0 lub robotyki, w tym aplikacji robotów współpracujących. A także osoby zajmujące się autonomicznymi robotami i pojazdami logistycznymi, wyposażeniem obiektów przeznaczonym do pracy w trudnych warunkach środowiskowych, pracującym w takich aplikacjach jak routing przemysłowy, cyberbezpieczeństwo czy sieci neuronowe.

- Dziękuję za rozmowę!

reklama
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1