reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© VIGOSystem Przemysł elektroniczny | 04 października 2019

Przemysł i wojsko ciągną sprzedaż VIGO System w górę

Producent najbardziej zaawansowanych detektorów średniej podczerwieni ma za sobą rekordowy kwartał i w III kw. 2019 r. zwiększył sprzedaż o 28%, do 11,9 mln zł.

O dynamicznym wzroście przychodów spółki przesądził 43% wzrost sprzedaży w segmencie przemysłowym, największym i najbardziej zdywersyfikowanym z rynków zbytu produktów VIGO System, jak również 31% wzrost przychodów segmentu obronnego, osiągnięty dzięki realizacji dostaw dla strategicznego klienta spółki – informuje VIGO System.
- Wyniki trzeciego kwartału są dla nas kolejnym potwierdzeniem słuszności obranej drogi rozwoju naszego przedsiębiorstwa. W minionym kwartale osiągnęliśmy wzrost sprzedaży do trzech głównych grup odbiorców naszych produktów – przemysłu, sektora zbrojeniowego oraz sektora transportowego. Miniony okres był już kilkunastym z rzędu kwartałem wzrostu sprzedaży produktów adresowanych do sektora przemysłowego. Dynamiczna sprzedaż w tym obszarze to zasługa zarówno poszerzającego się grona odbiorców, jak i rosnących zamówień od stałych klientów VIGO System, których produkty, oparte o naszą unikalną technologię, zyskują na popularności. O wzroście sprzedaży w segmencie zbrojeniowym przesądziła realizacja zleceń od francuskiej firmy Zodiac Aerotechnics, największego kontrahenta spółki, współpraca z którym obiecująco się rozwija. Biorąc pod uwagę już pozyskane zamówienia, jak również obecnie prowadzone rozmowy w sprawie kolejnych zleceń, mamy potencjał, by zrealizować ambitny cel na 2019 r., jakim jest zakończenie roku z nowym rekordem sprzedaży i przekroczenie poziomu 40 mln zł przychodów w 2019 r. – komentuje Adam Piotrowski, prezes VIGO System. Segment przemysłowy w III kwartale br. odpowiadał za 56% przychodów VIGO System w minionym kwartale. Przemysłowymi odbiorcami detektorów VIGO System są m.in. producenci analizatorów gazów, systemów monitoringu emisji oraz wykrywania wycieków gazów, jak również urządzeń wykorzystywanych w produkcji półprzewodników najnowszej generacji. Drugą pod względem wielkości sprzedaży grupą odbiorców detektorów VIGO w minionym kwartale były firmy z branży zbrojeniowej, z Zodiac Aerotechnics na czele. Segment ten odpowiadał za 29% przychodów firmy w minionym okresie. Na trzecim miejscu pod względem wielkości obrotów, uplasowali się producenci rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa transportu. Przychody ze sprzedaży produktów wykorzystywanych m.in. w systemach do wykrywania awarii w kolejach dużych prędkości oraz do wykrywania pożarów w pociągach wyniosły 0,9 mln zł, odpowiadając za 7% całkowitej sprzedaży okresu.
VIGO System jest firmą technologiczną, założoną przez grupę naukowców z Wojskowej Akademii Technicznej. Spółka działa od 30 lat i zajmuje obecnie czołową pozycję na światowym rynku niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni produkowanych w technologii MOCVD. Produkty VIGO System znajdują zastosowanie m.in. w sektorze obronnym, przemyśle, ochronie środowiska czy medycynie. Są także wykorzystywane w badaniach naukowych w dziedzinie spektroskopii, techniki laserowej i kontrolowanej syntezy termojądrowej. Zaawansowane technologicznie produkty VIGO System z powodzeniem sprawdziły się już na Czerwonej Planecie. Detektory z Ożarowa Mazowieckiego pracują na pokładzie łazika Curiosity ramach misji Mars Science Laboratory, urządzenia VIGO System znajdowały się również na lądowniku Schiaparelli EDM, który w ramach europejskiej misji ExoMars dotarł na Marsa w 2016 r.
reklama
reklama
October 05 2022 12:09 V20.8.44-2