reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© zyxx dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 czerwca 2019

Tygodniowy przegląd prasy

Jak co piątek zapraszamy do cotygodniowego skróconego raportu na temat wydarzeń w branży elektroniki w ciągu mijającego tygodnia.

Polska:

SK Innovation zainwestuje ponad 1 mld PLN w Dąbrowie Górniczej. Polscy studenci mistrzami świata w zawodach łazików marsjańskich. Nowa fabryka Johnson Matthey w Koninie coraz bliżej. Sonel zlikwiduje amerykańską spółkę. Microsoft wspiera Hyper Poland. W Zielonce powstanie centrum rakiet. W lipcu w Warszawie rozpoczną się testy księżycowej koparki.

Świat:

Infineon przejmie Cypress. W efekcie Infineon zdobędzie pozycję lidera w rankingu dostawców chipów dla motoryzacji. Nokia z ponad 40 kontraktami na 5G. Partnerstwo AMD i Samsunga. BB Electronics z nową, większą fabryką w Chinach. Nie będzie fuzji FCA - Renault. Nieoficjalnie: NVIDIA wybierze usługi produkcji chipów Samsunga z wykorzystaniem procesu 7 nm. Samsung pracuje nad 6G. Toyota łączy siły z CATL.

Technologie:

Przełomowy SoC 5G od MediaTek. Precyzyjne przetworniki ultradźwiękowe do wykrywania gestów. Wysoce zintegrowane i elastyczne Ethernet PHY wpierające 400 GbE. Nowa technologia lutowania od LONGi.
reklama
reklama
April 15 2021 09:56 V18.15.43-2