reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© hyperpoland Przemysł elektroniczny | 06 czerwca 2019

Microsoft wspiera Hyper Poland

Polski start-up Hyper Poland, rozwijający technologie kolei przyszłości, zyskał grant w wysokości 120 tys. USD w ramach programu Microsoft for Startups, wspierającego najbardziej perspektywiczne spółki technologiczne na świecie. Inni inwestorzy również uwierzyli w polską firmę.

Środki będą wykorzystane w ciągu 2 lat na usługi w ramach Microsoft Azure, które przyspieszą rozwój unikalnej technologii opracowywanej przez Hyper Poland.
Hyperloop to nowy środek transportu, umożliwiający przemieszczanie osób lub ładunków z bardzo dużą prędkością i w oparciu o koncepcję zrównoważonego transportu. To połączenie pociągu i samolotu. Umożliwi podróż np. z Krakowa do Gdańska w 35 minut z prędkością bliską prędkości dźwięku. Kapsuła porusza się w specjalnej rurze, w której ciśnienie jest tak niskie, jak na wysokości 10 kilometrów, dzięki temu znacząco zredukowany jest opór powietrza. Pojazd porusza się bez kontaktu z podłożem wykorzystując magnetyczną lewitację oraz łożyska powietrzne.
Microsoft to tylko jeden z inwestorów, którzy uwierzyli w potencjał Hyper Poland. W połowie maja pisaliśmy, że polska spółka pozyskała 16,5 mln PLN dofinansowania w ramach konkursu szybka ścieżka na projekt „Opracowanie technologii napędu liniowego oraz magnetycznego systemu lewitacji i stabilizacji typu EDS do Magnetycznej Kolei Hybrydowej oraz Kolei Nisko-Ciśnieniowej” (całkowita wartość projektu to 21 mln PLN). Dodatkowo, MassChallenge Switzerland zadecydowało o zakwalifikowaniu polskiego start-upu do tegorocznego programu akceleracyjnego, do którego aplikowało łącznie ponad 900 młodych firm z kilkudziesięciu krajów. Podczas 4 miesięcznego programu realizowanego w Lozannie młode firmy będą miały dostęp do najlepszych partnerów korporacyjnych, światowej klasy mentoringu ze strony ekspertów branżowych, oraz powalczą o nagrodę główną w wysokości do 1 mln CHF. Co więcej, w kampanii crowdfundingowej Hyper Poland, zakończonej 2 czerwca, ponad 500 osób zainwestowało 331,150 tys. EUR. Partnerem Hyper Poland w zbieraniu funduszy na budowę demonstratora lewitującego pojazdu jest brytyjska platforma Seedrs. I wreszcie, partnerem strategicznym Hyper Poland została znana doskonale wszystkim elektronikom w Polsce firma TME, która wspiera start-up w pozyskaniu niezbędnych komponentów i podzespołów. Źródło: Hyper Poland, strefainwestorow.pl
reklama
April 15 2021 09:56 V18.15.43-1