reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayBykst Przemysł elektroniczny | 04 czerwca 2019

SK Innovation zainwestuje ponad miliard złotych w Dąbrowie Górniczej

Producent separatorów baterii litowo–jonowych podjął decyzję o budowie nowej fabryki w Dąbrowie Górniczej na terenie Tucznawy. Będzie to pierwsza fabryka koncernu w Polsce.

Katowicka SSE rozstrzygnęła przetarg na sprzedaż nieruchomości – działek o łącznej powierzchni 27,66 ha – w Dąbrowie Górniczej na terenie Tucznawy i wydała pozytywną decyzję o wsparciu inwestycji.
W nowym zakładzie SK Innovation w Polsce do końca 2021 roku zatrudnienie znajdzie co najmniej 300 pracowników, a wartość inwestycji przekroczy 1 mld PLN.
– To kolejna duża inwestycja na terenie Tucznawy w Dąbrowie Górniczej. Jestem przekonany, że będzie to też zachęta do inwestowania dla innych dużych graczy, a także szansa na rozwój małych i średnich przedsiębiorców w roli partnerów, kooperantów, dostawców czy poddostawców – ocenił dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. - Inwestycja SK Innovation w Tucznawie potwierdza, że nasze tereny inwestycyjne gotowe są przyjąć największych inwestorów stawiających na nowoczesny i innowacyjny przemysł. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie urzędników oraz osób z wielu branż, które przyczyniły się do stworzenia niezbędnej infrastruktury oraz oferty atrakcyjnej dla inwestorów. Wierzę, że pojawienie się w mieście koreańskiego inwestora będzie również impulsem dla kolejnych innowacyjnych firm i wyraźnym sygnałem, że Dąbrowa Górnicza jest partnerem godnym zaufania – podkreślił prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak. W ramach planowanego projektu inwestycyjnego w Polsce, Spółka SK hi-tech battery materials Poland Sp. z o. o., poprzez budowę zakładu do produkcji separatorów baterii litowo-jonowych, chce zwiększyć moce produkcyjne, generowane przez zakłady zlokalizowane na terenie Korei Południowej.
reklama
April 15 2021 09:56 V18.15.43-1