reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© wellphotos dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 kwietnia 2019

Tygodniowy przegląd wiadomości

Jak co piątek, zapraszamy do szybkiego przeglądu wiadomości z mijającego tygodnia.

Polska:

Amica stawia na digitalizację i widzi niszę w USA. VIGO System rozpoczęło rok 2019 rekordem sprzedaży. MON podpisał z Leonardo umowę offsetową. Rutronik dystrybutorem Wilk Elektronik. Zapraszamy też na kolejne wykłady w ramach Evertiq Expo Warszawa. Tym razem rozmawiamy z prelegentami firmy Digi-Key oraz GOODRAM. W tym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Polski w Lutowaniu zorganizowane przez firmę Renex. Evertiq był patronem medialnym wydarzenia.

Świat:

Kolejna europejska gigafabryka na horyzoncie. Volkswagen zabezpiecza dostawy litu. Yaskawa otworzyła fabrykę na Słowenii. Denso zainwestuje 1,6 mld USD w rozwój elektromobilności. Trwają prace nad nowym centrum dystrybucyjnym Premier Farnell. Sony utrzymuje pozycję lidera na rynku O-S-D. Apple zwiększa liczbę dostawców korzystających z czystej energii. Dialog Semiconductor i Apple sfinalizował umowę. ZF z olbrzymim kontraktem dla BMW. Infineon rozwija działalność B+R w Linz. SK Innovation zainteresowany współpracą z VW i chińskimi partnerami. Hanza rozszerza współpracę z Getinge.

Technologie:

Intel Xeon Scalable – w końcu jest! Harvester energii termicznej o grubości poniżej 1 mm. Laureat Nagrody Nobla, Kostya Novoselov o perspektywach rozwoju zastosowań grafenu. Utranowoczesne FPGA Intela z nowej rodziny.
reklama
reklama
January 15 2021 12:45 V18.15.12-1