reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EvertiqExpo Przemysł elektroniczny | 12 kwietnia 2019

Wykład Digi-Key podczas Evertiq Expo Warszawa 2019

Tym razem, w ramach prezentacji zbliżających się targów i seminarium Evertiq Expo Warszawa 2019, szczególnie zapraszamy przedstawicieli firm EMS na wykład o cyfrowej transformacji kwotowania prowadzony przez eksperta firmy Digi-Key Electronics.

Targi i seminarium dla branży elektronicznej, Evertiq Expo Warszawa 2019, odbędą się już 16 maja, na PGE Narodowym. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych i zachęcamy do darmowej rejestracji przez naszą stronę internetową. Dzisiaj przybliżamy tematykę wykładu pod tytułem „Cyfrowa transformacja kwotowania w firmach EMS”, który poprowadzi Stephane Ratelet, API Manager EMEA w firmie Digi-Key Electronics.
evertiq.pl: - Automatyczna wycena zapytania to marzenie każdej firmy EMS. Na ile można zautomatyzować ten proces? I jakiego rodzaju projektów przede wszystkim to dotyczy? Stephane Ratelet, Digi-Key Electronics: – Dla niektórych klientów ten sen już się ziścił, a wybrane kraje poczyniły ogromny postęp w tym zakresie w ciągu ostatnich dwóch lat. Obecnie jest możliwe uzyskanie ceny jak i dostępności w czasie rzeczywistym od wielu dystrybutorów, a informacje te można odpowiednio dobrać i przełożyć na zautomatyzowane zamówienie. Dotyczy to wszystkich typów projektów: wycen rocznych, prototypów, nowych projektów jak i sprawdzenia aktualnej ceny rynkowej. - Jakie są podstawowe narzędzia do automatyzacji kwotowania zapytań? - Nie ma jednego uniwersalnego narzędzia, zależy to głownie od potrzeb klienta. Kluczowym jest ustawienie połączenia z bazami danych, dodanie podstawowych wymogów lub wdrożenie sztucznej inteligencji dla stworzenia najbardziej dopasowanej oferty. Digi-Key ma wielu (niezależnych) poddostawców oprogramowania, którzy posługują się uniwersalnymi rozwiązaniami (API/Webservices) dostępnymi u większości dystrybutorów. Dostawcy ci specjalizują się w różnych zakresach i mają swoją indywidualną wartość dodaną, o czym opowiem więcej na spotkaniu. Ponadto będę mówił o możliwościach połączeń Digi-Key w ramach API, które na dzisiaj nierzadko wykraczają ponad to, co oferują wspomniani wcześniej producenci oprogramowania. - Jakie są główne problemy we wdrażaniu takich rozwiązań? Ile to kosztuje? - To może być zaskakujące, ale przeszkodą samą w sobie może być klient. Przejście na omawiane rozwiązania wymaga głębokiego przemyślenia procesów i wyboru tych elementów, których wdrożenie może przynieść największą korzyść. Z naszej strony narzędzia już są wypracowane i gotowe do wdrożenia. Ich implementacja po stronie klienta może zająć trochę czasu, ale nie jest skomplikowanym technicznie procesem. Natomiast w temacie kosztów, pytanie powinno raczej brzmieć, czy to rozwiązanie jest inwestycją, która się zwróci i odpowiedz brzmi: tak. - Dziękuję za rozmowę!
fot.: © Digi-Key
reklama
reklama
January 15 2021 12:45 V18.15.12-1