reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stevanovicigor dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 stycznia 2016

TOP 10 artykułów na evertiq.pl

Oto 10 najpoczytniejszych artykułów, które opublikowaliśmy na evertiq.pl w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

 1. Grafen z PŁ szansą na rozwój pojazdów napędzanych wodorem Na Politechnice Łódzkiej opracowano wytrzymały grafen HSMG, którego sprzedażą zajmuje się już AGP - spółka spin-off. Trwają prace nad komercjalizacją innowacyjnego materiału.
 2. Grafen przyszłością fotowoltaiki Dzięki nowoczesnej metodzie pomiarowej udało się zbadać możliwości konwersji światła na energię elektryczną przez grafen. Wyniki są obiecujące. Okazuje się, że jeden foton może wybić więcej niż 1 elektron.
 3. Największe firmy elektroniczne w Polsce Jak co roku Rzeczpospolita opublikowała Listę 500, czyli ranking największych firm w Polsce, a my wybraliśmy z niego spółki związane z branżą elektroniczną.
 4. Modernizacja polskiej armii: Raytheon i Airbus
 5. Związkowcy na rozmowach w MON Aż dwa z najpopularniejszych artykułów dotyczą tej samej sprawy, czyli olbrzymich przetargów dla polskiego wojska: na śmigłowce wielozadaniowe oraz system obrony powietrznej. Armia ma otrzymać śmigłowce produkcji francuskiej firmy Airbus Helicopters, natomiast Raytheon ma dostarczyć rakiety Patriot. Ale oferty wybrane przez poprzednią ekipę MON nie zostały jeszcze zatwierdzone. Szczególnie mocne protesty dotyczą śmigłowców, w przetargu na które uczestniczyły także PZL-Świdnik (Augusta Westland) oraz PZL Mielec (Sikorsky). Drugi z najczęściej czytanych artykułów na ten temat dotyczył kwietniowego spotkania poprzedniego szefa MON-u ze związkowcami z WSK PZL Świdnik i PZL z Mielca. Umowy z firmami Raytheon i Airbus miały być podpisane jesienią tego roku.
 6. Zapraszamy na TEC Warszawa 2015 Obecność tego artykułu wśród najpopularniejszych cieszy szczególnie zespół evertiq.pl, ponieważ The Evertiq Conference, czyli organizowana przez nas konferencja dla branży elektronicznej, w tym roku odbędzie się już po raz trzeci. Serdecznie zapraszamy na TEC Warszawa 2016!
 7. Upadło Ammono SA Polscy badacze opracowali nowatorską metodę produkcji wyjątkowej jakości kryształów azotku galu (GaN), używanych m.in. do produkcji laserów i diod półprzewodnikowych. Szkoda, że wiedza i doświadczenie naukowców okazały się niewystarczające i jedna z najbardziej innowacyjnych polskich firm ogłosiła w kwietniu 2015 roku upadłość. Jednak nowatorską metodą produkcji zainteresowała się tarnowska Grupa Azoty, która w październiku podpisała umowę dzierżawy.
 8. D32PRO, pierwszy polski procesor 32-bitowy Bardzo zainteresował Was także artykuł o spółce Digital Core Design z Bytomia, która zaprezentowała pierwszy polski procesor 32-bitowy - D32PRO.
 9. Scanfil chce kupić PartnerTecha To była wiadomość! Scanfil 25 maja złożył ofertę kupna wszystkich udziałów firmy PartnerTech za 52,71 mln USD.
 10. Rozbiórka Samsung S6 Edge Tym razem grupa iFixit postanowiła rozebrać smartfon z zakrzywionym ekranem, czyli Samsung Galaxy S6 Edge.
 11. Kolejny polski superkomuter W AGH uruchomiono Prometheusa – najpotężniejszy superkomputer w historii Polski, którego wartość to 41 mln PLN.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-1