reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SatRev via LinkedIn
Przemysł elektroniczny |

Wrocławska spółka dynamicznie się rozwija

SatRev zostało założone w 2016 roku przez Grzegorza Zwolińskiego, Radosława Łapczyńskiego i Damiana Fijałkowskiego w celu stworzenia pierwszego polskiego komercyjnego satelity obserwacji Ziemi. W ostatnich miesiącach Evertiq pisał niejednokrotnie o kolejnych poczynaniach tej wrocławskiej spółki — o jej australijskich planach, umacnianiu pozycji w Omanie, kontrakcie z koreańską firmą, czy nowym partnerstwie w Rwandzie.

W lutym 2024 roku SatRev nawiązało partnerstwo z firmą Locus Dynamics w celu zwiększenia możliwości obserwacji Ziemi w Rwandzie. Teraz okazuje się, że szanowny ambasador Rwandy, Anastase Shyaka i przedstawiciele Polskiego Banku Rozwoju (Banku Gospodarstwa Krajowego) zebrali się we wrocławskiej siedzibie polskiej spółki, aby omówić strategiczny kierunek projektu Rwanda Earth Observation Data.

„Cały projekt jest częścią Unii Europejskiej w ramach gwarancji Europejskiego Funduszu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Plus (EFSD+). Strategia Global Gateway ma na celu zmobilizowanie do 300 miliardów euro w połączonych inwestycjach publicznych i prywatnych w latach 2021-2027” — wyjaśnia SatRev za pośrednictwem swojego konta na LinkedInie. 

SatRev podkreśla, że inicjatywa ta jest zgodna z jej flagowym produktem — Sovereign Space, który został zaprojektowany w celu zapewnienia kompleksowych rozwiązań satelitarnych dla rządów, w tym wdrażania satelitów, budowy stacji naziemnych, operacji misji i budowania potencjału.

Jak donosił wcześniej Evertiq, SatRev i Locus Dynamics z Rwandy mają ściśle współpracować w zakresie projektowania, produkcji i obsługi mikrosatelitów oraz odpowiednich czujników o wysokiej rozdzielczości do różnych zastosowań. Firmy mają również utworzyć powiązaną infrastrukturę w Rwandzie, a mianowicie: satelitarną stację naziemną, centrum kontroli misji oraz udoskonalą możliwości analizy danych satelitarnych.

„Obecność ambasadora prof. Anastase Shyaka w naszym biurze SatRev we Wrocławiu podkreśla znaczące postępy, jakie wspólnie robimy w naszej misji wykorzystania mocy technologii satelitarnej do obserwacji Ziemi” — pisze SatRev na LinkedInie. „Ta współpraca jest świadectwem naszej wspólnej wizji napędzania innowacji i wykorzystywania rozwiązań satelitarnych do rozwiązywania krytycznych wyzwań w Afryce.”

SatRev traktuje ten projekt jako znaczący kamień węgielny ekspansji prowadzonej w regionie Afryki Subsaharyjskiej. Podjęta strategia przewiduje — jak podkreśla wrocławska spółka — zapewnienie kompleksowych rozwiązań satelitarnych, w tym rozmieszczania satelitów, budowy stacji naziemnych, obsługi misji i budowania potencjału, dostosowanych specjalnie do potrzeb rządów i organizacji w Afryce.

SatRev będzie jednym z Gości Specjalnych podczas konferencji towarzyszącej kolejnemu Evertiq Expo w Krakowie, 12 czerwca 2024 roku. Tematem przewodnim wydarzenia są Technologie Przyszłości! O czym będzie opowiadał przedstawiciel tej dynamicznie rozwijającej się spółki z Wrocławia? Zdradzimy to niebawem. Na wydarzenie można już się rejestrować

Więcej informacji na temat Evertiq Expo można przeczytać TUTAJ


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama