Program

Program konferencji przebiega równolegle do Expo. Możesz bezpłatnie odwiedzić dowolną sesję po zarejestrowaniu się na Evertiq Expo.
 • 09:00 - 09:50
  Świat halucynacji
  Dr Maciej Kawecki - popularyzator technologiczny - dziennikarz naukowy powołany przez Komisję Europejską na funkcję Cyfrowego Ambasadora UE - prezes Instytutu Lema

  Nie będzie rewolucji AI w 2024 roku. Będzie szybka ewolucja. Takie wnioski wysnuł dr Maciej Kawecki podczas swojej 30 dniowej podróży po USA, w trakcie której spotkał się z założycielami największych firm AI na świecie, w tym trzema spośród pięciu najwyżej wycenianych firm USA.  Podczas wykładu dr Maciej Kawecki przybliży obraz wskazujący nasze obecne miejsce w rozwoju technologii, a także 7 największych wyzwań związanych z rozwojem Sztucznej Inteligencji. Zaprezentuje również najbardziej przełomowe polskie oraz zagraniczne projekty z obszaru sztucznej inteligencji jak choćby startup Science.xyz, specjalizujący się w tworzeniu wzrokowych protez rogówki oka dedykowanych osobom, które całkowicie utraciły wzrok. Spróbuje również odpowiedzieć na szereg nurtujących nas pytań: Jakie granice poznania stawia nauce ludzki mózg i anatomia przyrody? Jakie warunki musiałyby być spełnione, by syntetyczne sieci neuronowe miały pełną zdolność do samokształcenia i odczuwania? Wykład nie będzie dotyczył jedynie teraźniejszości i przyszłości. Dr Maciej Kawecki przeniesie nas również w przeszłość, do narodzin Doliny Krzemowej — nikt zapewne nie podejrzewał wtedy, że technologia stworzy nadludzi. Tymczasem wiele technologii nie jest dostępnych dla każdego na Ziemi, a my jesteśmy świadkami tworzenia istot i nadistot, zdolnych do innego pojmowania świata. 

 • 09:50 - 10:20
  Kontrola poprawności montażu przewlekanego THT z użyciem automatycznej inspekcji optycznej (AOI)
  Karol Sowa - Właściciel firmy / Specjalista ds. Procesów - Sowa Electronics, we współpracy z MEK Marantz Electronics

  W trakcie wykładu, zostaną przedstawione dostępne rozwiązania w dziedzinie automatycznej inspekcji optycznej (AOI) dla montażu przewlekanego THT zarówno przed, jak i po samym lutowaniu. Omówimy dostępne technologie 2D oraz 3D, a także opowiemy o jednoczesnej inspekcji strony top i bottom płytek drukowanych.

 • 10:25 - 10:55
  Praktyczne wskazówki dotyczące wykorzystania aparatury pomiarowej w procesie projektowania urządzeń elektronicznych
  Tadeusz Asyngier - Starszy Inżynier Aplikacyjny firmy Tektronix - Tespol Sp. z o.o.

  Urządzenia pomiarowe są wykorzystywane w działach badawczo-rozwojowych na każdym etapie budowy urządzeń elektrycznych. Począwszy od tworzenia koncepcji, prototypowania, wstępnego uruchomienia, po testy kompatybilności i końcową kontrolę jakości. Tadeusz (Tad) Asyngier przedstawi praktyczne porady dotyczące korzystania z urządzeń pomiarowych Tektronix.

 • 11:00 - 11:30
  Polski przemysł fotoniki i mikroelektroniki – powstający ekosystem
  Maciej J. Nowakowski - Dyrektor operacyjny - Polska Platforma Technologiczna Fotoniki (PPTF)

  Chociaż korzystają z zupełnie innych mediów przesyłania sygnałów i energii, z punktu widzenia przemysłu fotonika i mikroelektronika to dwie silnie powiązane dziedziny tej samej branży. Polskie przedsiębiorstwa fotoniczne z powodzeniem funkcjonują na rynkach światowych od ponad trzech dekad. Z ich inicjatywy powstaje ekosystem wspierający dalszy rozwój zarówno polskiej fotoniki, jak i mikroelektroniki. 
   

 • 11:35 - 12:05
  Wpływ polskiej technologii kosmicznej na światowy przemysł
  Radosław Łapczyński - Chief Technology Officer - SatRev Space

  Technologie opracowane przez firmy z sektora New Space pomagają obniżyć koszty misji kosmicznych, czyniąc eksplorację kosmosu bardziej dostępną dla mniejszych firm i instytucji badawczych. Dzięki naszym innowacyjnym rozwiązaniom dostęp do przestrzeni kosmicznej staje się bardziej ekonomiczny i dostępny. Nasza technologia wspiera zarządzanie zasobami naturalnymi, monitorowanie zmian klimatycznych oraz planowanie urbanistyczne.

 • 12:10 - 12:40
  Konfigurowalne moduły produkcyjne dla zmiennych i krótkich serii produkcyjnych.
  Rafał Maślanka - Project Manager - FITECH

  Prezentacja opracowanych rozwiązań mechanicznych/elektrycznych/softwarowych umożliwiających budowanie zrobotyzowanych stanowisk pozwalających a ich szybką zmianę lub rekonfigurację w zależności od obciążenia produkcyjnego. 

 • 12:45 - 13:15
  Odbudowa łańcuchów dostaw dla branży bateryjnej w mikromobilności
  Grzegorz Trafiał - Wiceprezes ds. produkcji i logistyki - Green Cell

  COVID-19, blokada Kanału Sueskiego, agresja Rosji na Ukrainę, ataki Huti na Morzu Czerwonym - ostatnie lata obfitowały w wydarzenia, których skutki odczuwa przemysł na całym świecie. Poszukiwanie alternatyw dla budowanych nieraz latami, a zrywanych co rusz łańcuchów dostaw to jedno z największych wyzwań, z jakimi mierzą się przedsiębiorcy z branży technologicznej. Doświadczenia związane ze zmianami w logistyce dostaw przedstawi na konkretnych przykładach przedstawiciel firmy Green Cell, produkującej m.in. baterie do rowerów elektrycznych. Jednym z nich jest przeniesienie produkcji do Polski.

 • 13:20 - 14:15
  Panel Dyskusyjny "Dlaczego Polska?"

  Prowadzący: dr Maciej Kawecki, popularyzator technologiczny, dziennikarz naukowy powołany przez Komisję Europejską na funkcję Cyfrowego Ambasadora UE, prezes Instytutu Lema 
   

  Paneliści: Paweł Ochyński, Założyciel & CEO Green Cell; Maciej J. Nowakowski, Dyrektor Operacyjny Polska Platforma Technologiczna Fotoniki (PPTF), Rafał Jabłoński, Ekspert ds. rynku EMS, Nordes
   

  W ostatnich latach nie tylko zaobserwowaliśmy w Polsce wzrost zagranicznych inwestycji związanych z branżą elektroniczną, ale również ekspansje naszych rodzimych firm za granicą - w Europie, USA, Azji, a nawet Afryce. Czy powodem takiego stanu rzeczy jest wyróżniająca się na arenie międzynarodowej polska myśl technologiczna? Wielu świetnie wykształconych specjalistów? A może zupełnie inne czynniki? Podczas Panelu Dyskusyjnego paneliści spróbują odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego Polska?". 

 • 14:20 - 14:50
  Prezentacja 3 tematów.
  Sekcja Rakiet AGH Space Systems & Balony Stratosferyczne - Akademia Górniczo-Hutnicza (AGH)

  1.Aleksander Kopyto - Radioelektronik sekcji rakiet AGH Space Systems, Zuzanna Cebula - Członkini zespołu elektroniki rakiet AGH Space Systems: Kompaktowy system awioniki dla rakiet sondujących 

  AGH Space Systems opracowało kompaktowy system awioniki pozwalającej na sterowaniepracą silnika, śledzenie radiowe w locie, komunikację obustronną na dużych pułapach lotu,zbieranie danych i optymalne wyzwalanie spadochronu. System wykorzystuje używane w przemyśle komponenty, takie jak mikrokontrolery STM czy rozwiązanie GPS firmy uBlox. Poprzednia iteracja systemu, w układzie stosu płytek, uczestniczyła w międzynarodowych zawodach inżynierii rakietowej Spaceport America Cup 2023, gdzie nasza rakieta 3-TTK wleciała na 4 miejsce.

   

  2. Przemek Kaczorowski - Lider zespołu elektroniki Sekcji Eksperymentów Balonowych i Rakietowych AGH
  Space Systems: GraviTE (Gravity-free Tissue Engineering) – moduł do hodowli komórek in vitro do badań nad mikrograwitacją.

  Sekcja Payloadu i Balonu AGH Space Systems zajmuje się obecnie opracowaniem urządzenia do hodowli komórkowej in vitro przeznaczonego do celów badawczych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Urządzenie to ma za zadanie utrzymywanie zadanej temperatury w komorach hodowlanych, dostarczanie medium hodowlanego, PBS i utrwalacza do hodowli komórkowych za pośrednictwem układu hydraulicznego oraz zbieranie danych telemetrycznych w obudowie 1U (100x100x100mm). Sterowanie systemem realizowane jest poprzez pojedynczą, niestandardową płytkę drukowaną wyposażoną w mikrokontroler STM32F4.

   

   

   

  3. Jakub Lasak - Członek zespołu elektroniki Sekcji Eksperymentów Balonowych i Rakietowych AGH Space Systems: ELSA (Experimental Life Support Apparatus) – system podtrzymywania życia w warunkach lotu rakiety

  ELSA (Experimental Life Support Apparatus) to ładunek badawczy przeznaczony do zapewnienia warunków podtrzymujących życie wszelkich organizmów bezkręgowych na pokładzie rakiety sondującej. Z uwagi na niezwykłą złożoność ekosystemów, istotne jest dokładne badanie każdego ich elementu, jeśli celem jest odtworzenie ich poza Ziemią. Posiadanie systemu uniwersalnego, dostosowanego do wielu gatunków owadów, pozwoliłoby na ich testowanie bez konieczności każdorazowego projektowania ładunku badawczego. Elektronika do podtrzymywania życia owadów i monitorowania środowiska w rakiecie składa się z trzech głównych elementów odpowiadających, m.in. za kontrolę warunków podtrzymujących życie, regulujących temperaturę oraz zasilaniem systemów.

 • 14:55 - 15:25
  IoT Mesh. Wytworzenie technologii „IoT Mesh” oraz narzędzi wspierających
  Maciej Kaźmierczak - Kierownik Subcentrum Energy Saving Comarch - Comarch S.A.

  Określenie metod komunikacji między urządzeniami, zdefiniowanie polityki bezpieczeństwa z uwzględnieniem szyfrowania, zaprojektowanie modułu komunikacyjnego oraz zestawu narzędzi wspierających zarówno do symulacji, analizy i monitorowania projektowanej sieci.

 • 15:30 - 16:00
  Kto jest największym dystrybutorem komponentów elektronicznych?
  Ewelina Bednarz - Content Manager - Evertiq

  Komponenty elektroniczny stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Produkuje się je na całym świecie i tak samo są potrzebne w każdym zakątku świata. Często zdarza się też, że niektórzy deweloperzy potrzebują konkretnego, trudno dostępnego  komponentu, który jest dostępny u określonego producenta. W tym miejscu do wkracza więc do gry dystrybutor, będący niejako łącznikiem pomiędzy producentem a deweloperem. Dziś jednak dystrybutorzy nie są już tylko dostawcami komponentów i pośrednikami — oferują również szereg innych usług dla producentów i nabywców.

  Urządzenie w Polsce potrzebuje półprzewodników z Tajwanu? Zakład produkcyjny w Meksyku czujników z Japonii? Dystrybutorzy prześcigają się w budowaniu coraz sprawniejszych i szerszych globalnych sieci sprzedaży, by nie tylko zapewnić klientom szeroką gamę komponentów i niezakłócony niczym łańcuch dostaw, ale również, by umacniać swoją pozycję. Kto jest zatem największym dystrybutorem komponentów elektronicznych na świecie? Kto zajmuje 10 pierwszych miejsc pod względem obrotów? Czy w zestawieniu dominują Amerykanie, Chińczycy, a może Japończycy? Czy wśród gigantów znajdują się jacyś Europejczycy?

Warsztaty

 • 09:00 - 10:30
  Wykorzystanie technik ML/AI w Edge Computing dla IoT w nowej platformie PSoC Edge firmy Infineon
  Philipp Dimitriou - IoT application engineer - Infineon Technologies

  Przedstawienie możliwości nowej platformy PSoC Edge firmy Infineon, w oparciu o nowy zestaw rozwojowy PSoC Edge oraz płynace korzyści z użycia najnowszych układow neuronowych NNLite i ARM ETHOS U55.

  Warsztaty odbędą się w języku angielskim.

  Nie ma żadnych warunków koniecznych do spełnienia dla uczestników warsztatów.

 • 13:00 - 14:30
  Praktyczne wskazówki dotyczące wykorzystania aparatury pomiarowej w procesie projektowania urządzeń elektronicznych
  Tadeusz Asyngier - Starszy Inżynier Aplikacyjny firmy Tektronix - Tespol Sp. z o.o.

  Urządzenia pomiarowe są wykorzystywane w działach badawczo-rozwojowych na każdym etapie budowy urządzeń elektrycznych. Począwszy od tworzenia koncepcji, prototypowania, wstępnego uruchomienia, po testy kompatybilności i końcową kontrolę jakości. Tadeusz (Tad) Asyngier przedstawi praktyczne porady dotyczące korzystania z urządzeń pomiarowych. Podczas sesji warsztatowej będziesz miał okazję wypróbować i pobawić się sprzętem Tektronix.

  Nie ma żadnych warunków koniecznych do spełnienia dla uczestników warsztatów.

Kontakt

Pomoc
Support Expo
Project Manager
Daniel Myrtenblad
+46(0)73 388 8440
Sprzedaż
Daniel Borkowski
+48 570 354 777
Program Konferencji
Jadwiga Zuraniewska
+31 6 8386 5649