Kraków | 12 czerwca 2024

Program

Program konferencji przebiega równolegle do Expo. Możesz bezpłatnie odwiedzić dowolną sesję po zarejestrowaniu się na Evertiq Expo.
  • 09:00 - 09:50
    Temat zostanie ogłoszony
    Dr Maciej Kawecki
  • 09:50 - 10:20
    Temat zostanie ogłoszony
    Karol Sowa - Właściciel firmy / Specjalista ds. Procesów - Sowa Electronics, we współpracy z MEK Marantz Electronics
  • 10:25 - 10:55
    Praktyczne wskazówki dotyczące wykorzystania aparatury pomiarowej w procesie projektowania urządzeń elektronicznych
    Tadeusz Asyngier - Starszy Inżynier Aplikacyjny firmy Tektronix - Tespol Sp. z o.o.

    Urządzenia pomiarowe są wykorzystywane w działach badawczo-rozwojowych na każdym etapie budowy urządzeń elektrycznych. Począwszy od tworzenia koncepcji, prototypowania, wstępnego uruchomienia, po testy kompatybilności i końcową kontrolę jakości. Tadeusz (Tad) Asyngier przedstawi praktyczne porady dotyczące korzystania z urządzeń pomiarowych Tektronix.

  • 11:00 - 11:30
    Polski przemysł fotoniki i mikroelektroniki – powstający ekosystem
    Maciej J. Nowakowski - Dyrektor operacyjny - Polska Platforma Technologiczna Fotoniki (PPTF)

    Chociaż korzystają z zupełnie innych mediów przesyłania sygnałów i energii, z punktu widzenia przemysłu fotonika i mikroelektronika to dwie silnie powiązane dziedziny tej samej branży. Polskie przedsiębiorstwa fotoniczne z powodzeniem funkcjonują na rynkach światowych od ponad trzech dekad. Z ich inicjatywy powstaje ekosystem wspierający dalszy rozwój zarówno polskiej fotoniki, jak i mikroelektroniki. 
     

  • 11:35 - 12:05
    Wpływ polskiej technologii kosmicznej na światowy przemysł
    SatRev Space
  • 12:10 - 12:40
    Konfigurowalne moduły produkcyjne dla zmiennych i krótkich serii produkcyjnych.
    Rafał Maślanka - Project Manager - FITECH

    Prezentacja opracowanych rozwiązań mechanicznych/elektrycznych/softwarowych umożliwiających budowanie zrobotyzowanych stanowisk pozwalających a ich szybką zmianę lub rekonfigurację w zależności od obciążenia produkcyjnego. 

  • 12:45 - 13:15
    Temat zostanie ogłoszony
    Green Cell
  • 13:20 - 14:15
    Panel Dyskusyjny

    Dyskusję panelową poprowadzi dr Maciej Kawecki.

  • 14:20 - 14:50
    Prezentacja 3 tematów.
    Sekcja Rakiet AGH Space Systems & Balony Stratosferyczne - Akademia Górniczo-Hutnicza (AGH)

    1.Aleksander Kopyto - Radioelektronik sekcji rakiet AGH Space Systems, Zuzanna Cebula - Członkini zespołu elektroniki rakiet AGH Space Systems: Kompaktowy system awioniki dla rakiet sondujących 

    AGH Space Systems opracowało kompaktowy system awioniki pozwalającej na sterowaniepracą silnika, śledzenie radiowe w locie, komunikację obustronną na dużych pułapach lotu,zbieranie danych i optymalne wyzwalanie spadochronu. System wykorzystuje używane w przemyśle komponenty, takie jak mikrokontrolery STM czy rozwiązanie GPS firmy uBlox. Poprzednia iteracja systemu, w układzie stosu płytek, uczestniczyła w międzynarodowych zawodach inżynierii rakietowej Spaceport America Cup 2023, gdzie nasza rakieta 3-TTK wleciała na 4 miejsce.

     

    2. Przemek Kaczorowski - Lider zespołu elektroniki Sekcji Eksperymentów Balonowych i Rakietowych AGH
    Space Systems: GraviTE (Gravity-free Tissue Engineering) – moduł do hodowli komórek in vitro do badań nad mikrograwitacją.

    Sekcja Payloadu i Balonu AGH Space Systems zajmuje się obecnie opracowaniem urządzenia do hodowli komórkowej in vitro przeznaczonego do celów badawczych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Urządzenie to ma za zadanie utrzymywanie zadanej temperatury w komorach hodowlanych, dostarczanie medium hodowlanego, PBS i utrwalacza do hodowli komórkowych za pośrednictwem układu hydraulicznego oraz zbieranie danych telemetrycznych w obudowie 1U (100x100x100mm). Sterowanie systemem realizowane jest poprzez pojedynczą, niestandardową płytkę drukowaną wyposażoną w mikrokontroler STM32F4.

     

     

     

    3. Jakub Lasak - Członek zespołu elektroniki Sekcji Eksperymentów Balonowych i Rakietowych AGH Space Systems: ELSA (Experimental Life Support Apparatus) – system podtrzymywania życia w warunkach lotu rakiety

    ELSA (Experimental Life Support Apparatus) to ładunek badawczy przeznaczony do zapewnienia warunków podtrzymujących życie wszelkich organizmów bezkręgowych na pokładzie rakiety sondującej. Z uwagi na niezwykłą złożoność ekosystemów, istotne jest dokładne badanie każdego ich elementu, jeśli celem jest odtworzenie ich poza Ziemią. Posiadanie systemu uniwersalnego, dostosowanego do wielu gatunków owadów, pozwoliłoby na ich testowanie bez konieczności każdorazowego projektowania ładunku badawczego. Elektronika do podtrzymywania życia owadów i monitorowania środowiska w rakiecie składa się z trzech głównych elementów odpowiadających, m.in. za kontrolę warunków podtrzymujących życie, regulujących temperaturę oraz zasilaniem systemów.

  • 14:55 - 15:25
    IoT Mesh. Wytworzenie technologii „IoT Mesh” oraz narzędzi wspierających
    Maciej Kaźmierczak - Kierownik Subcentrum Energy Saving Comarch - Comarch S.A.

    Określenie metod komunikacji między urządzeniami, zdefiniowanie polityki bezpieczeństwa z uwzględnieniem szyfrowania, zaprojektowanie modułu komunikacyjnego oraz zestawu narzędzi wspierających zarówno do symulacji, analizy i monitorowania projektowanej sieci.

  • 15:30 - 16:00
    Kto jest największym dystrybutorem komponentów elektronicznych?
    Ewelina Bednarz - Content Manager - Evertiq

Warsztaty

  • 09:00 - 10:30
    Wykorzystanie technik ML/AI w Edge Computing dla IoT w nowej platformie PSoC Edge firmy Infineon
    Infineon Technologies

    Przedstawienie możliwości nowej platformy PSoC Edge firmy Infineon, w oparciu o nowy zestaw rozwojowy PSoC Edge oraz płynace korzyści z użycia najnowszych układow neuronowych NNLite i ARM ETHOS U55.

    Nie ma żadnych warunków koniecznych do spełnienia dla uczestników warsztatów.

  • 10:30 - 12:00
    TBA
  • 13:00 - 14:30
    Praktyczne wskazówki dotyczące wykorzystania aparatury pomiarowej w procesie projektowania urządzeń elektronicznych
    Tadeusz Asyngier - Starszy Inżynier Aplikacyjny firmy Tektronix - Tespol Sp. z o.o.

    Urządzenia pomiarowe są wykorzystywane w działach badawczo-rozwojowych na każdym etapie budowy urządzeń elektrycznych. Począwszy od tworzenia koncepcji, prototypowania, wstępnego uruchomienia, po testy kompatybilności i końcową kontrolę jakości. Tadeusz (Tad) Asyngier przedstawi praktyczne porady dotyczące korzystania z urządzeń pomiarowych. Podczas sesji warsztatowej będziesz miał okazję wypróbować i pobawić się sprzętem Tektronix.

    Nie ma żadnych warunków koniecznych do spełnienia dla uczestników warsztatów.

  • 14:30 - 16:00
    Temat zostanie ogłoszony
    Karol Sowa - Właściciel firmy / Specjalista ds. Procesów - Sowa Electronics, we współpracy z MEK Marantz Electronics

Kontakt

Pomoc
Support Expo
Project Manager
Daniel Myrtenblad
+46(0)73 388 8440
Sprzedaż
Daniel Borkowski
+48 570 354 777
Program Konferencji
Jadwiga Zuraniewska
+31 6 8386 5649