reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ML System
Przemysł elektroniczny |

ML System zastrzegł nowe wzory przemysłowe

Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej zarejestrował opracowane przez polską spółkę nowe wzory przemysłowe dla fotowoltaicznej dachówki ceramicznej, tj. kształt, który wpływa na sposób mocowania,a także system odwodniania, będący jednocześnie zamkiem dopasowujący – napisało ML System w komunikacie prasowym.

„Ceramiczna dachówka fotowoltaiczna ze względu na swoją budowę jest dostosowana geometrycznie do istniejących na rynku klasycznych rozwiązań, tak by możliwe było wykorzystanie na dachu zarówno naszej dachówki, jak i dachówek popularnych producentów. Sam sposób montażu z wykorzystaniem gwoździ czy wkrętów jest znany w przypadku klasycznych dachówek ceramicznych. Poprzez specjalne ukształtowanie punktu mocującego i wykonanie otworów będzie to możliwe także w naszej dachówce fotowoltaicznej, przy zachowaniu wszystkich wymiarów oraz rozstawu łat. Oferujemy kompletny system z falownikiem oraz systemem zabezpieczeń elektrycznych” – mówił Dawid Cycoń, prezes ML System.

Polska spółka podkreśla w komunikacie prasowym, że w Unii Europejskiej wzory przemysłowe podlegają ochronie przez okres 5 lat od momentu zgłoszenia. W przypadku ML System dniem zgłoszenia był 16 kwietnia 2023 roku. Okres ochronny może jednak zostać przedłużony po upływie 5 przepisowych lat.

„Fotowoltaiczna dachówka to przełom w technologii pokryć dachowych. Nowe rozwiązanie to zwiększenie wytrzymałości oraz trwałości w stosunku do tradycyjnych dachówek ceramicznych z nową funkcjonalnością produkcji energii z odnawialnych źródeł, przy zachowaniu rozmiaru, barwy i sposobu montażu, identycznym z tradycyjnymi pokryciami dachowymi. Specjalnie opracowana, chroniona prawem patentowym technologia produkcji, pozwala na precyzyjne dopasowanie w zakresie, technicznym, estetycznym i barwy, do najpopularniejszych na rynku dachówek ceramicznych, co z kolei daje nowe możliwości zastosowania na wielu budynkach, w tym również zabytkowych oraz szanse współpracy z największymi znanymi markami pokryć ceramicznych. Dbałość o detale jest efektem wieloletnich prac B+R zespołu ML System, we współpracy z wiodącym producentem dachówek ceramicznych, ośrodkami badawczymi, a także ekspertami z dziedziny konserwacji zabytków.” – napisało ML System w aktualnościach.

Niedawno Evertiq pisał, że ML System inwestuje w nową halę produkcyjno-magazynową, a także o ambitnych planach ekspansji: Polska spółka chce zostać wiodącym dostawcą rozwiązań BIPV.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama