reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MLSystem
Przemysł elektroniczny |

Polska spółka inwestuje w nową halę produkcyjno-magazynową

Producent innowacyjnych rozwiązań fotowoltaiki zintegrowanej z budownictwem, ML System ruszył z budową nowej hali produkcyjno-magazynowej w Zaczerniu położonym nieopodal Rzeszowa. Za budowę odpowiada firma Commercecon.

Na początku maja Evertiq pisał, że ML System chce zostać wiodącym dostawcą rozwiązań BIPV. Teraz portal Property News pisze, że polska spółka rozpoczęła budowę zakładu o łącznej powierzchni prawie 20 tys. m2, który docelowo ma zatrudnić 120 osób. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2023 roku.

„Nowa fabryka pozwoli nam na zwiększenie naszych dotychczasowych zdolności produkcyjnych, a co za tym idzie na skuteczniejsze reagowanie na oczekiwania rynku” – mówił cytowany przez Propertynews Dawid Cycoń, Prezes Zarządu Spółki ML System.

ML System zdecydował się na budowę nowego zakładu w bezpośrednim sąsiedztwie swojej siedziby. Firma planuje wytwarzać w nim nowatorskie, bardzo trwałe i dobrze wyglądające moduły fotowoltaiczne oparte na studniach kwantowych. 

„Jak na producenta rozwiązań energetyki słonecznej przystało, budynek zasilany będzie energią pochodzącą z instalacji fotowoltaicznych na zadaszeniu i elewacji budynku. Naturalnie pochodzić one będą z naszego zakładu produkcyjnego” –  cytuje dalej wypowiedź Dawida Cyconia Propertynews.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama