reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Mieli zwolnić 300 osób, odejść chce 530

W ostatnich miesiącach Evertiq pisał o planowanych zwolnieniach w fabryce silników FCA Powertrain w Bielsku-Białej, która należy do Stellantis. Zredukowanych miało zostać 300 miejsc pracy. Cóż, portal Money.pl podaje teraz, że dobrowolnie z pracy chce odejść 530 osób.

W lutym Evertiq pisał, że w związku z postępującą elektryfikacją w ciężkiej sytuacji znalazła się fabryka silników FCA Powertrain w Bielsku-Białej należąca do Stellantis: 300 osób zostanie zwolnionych w bielskiej fabryce silników. Kilka tygodni później Polska Agencja Prasowa poinformowała o podpisaniu porozumienia ws. dobrowolnych odejść, o czym Evertiq pisał tutaj: Jest porozumienie ws. zwolnień polskiej fabryce Powertrain.

Teraz Polska Agencja Prasowa pisze, że do programu dobrowolnych odejść zgłosiło się 530 pracowników fabryki

„Do tej chwili wniosek do różnego rodzaju programów zgłosiło ponad 530 pracowników FCA Powertrain Poland – mówiła cytowana przez Money.pl Wanda Stróżyk, szefowa struktury międzyzakładowej Solidarności, która zrzesza związkowców ze spółek Grupy Stellantis.”W pierwszej kolejności z programu dobrowolnych odejść skorzystać będą mogli pracownicy w wieku emerytalnym, pracownicy przechodzący do innych zakładów Grupy Stellantis oraz likwidowanych wydziałów. Proces odejść pierwszej grupy rozpocznie się w maju. Największa grupa odejdzie do końca czerwca. Pozostali odejdą do końca 2023 roku.”

O odejściach zdecyduje jednak pracodawca. Zakład zatrudnia obecnie 800 osób, a produkcja funkcjonuje bez przeszkód. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama