reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Thales
Biznes |

Thales powołał nową wiceprezes

Z dniem 1 kwietnia 2023 roku Alice Guitton została powołana przez francuski koncern na stanowisko wiceprezes odpowiedzialnej za region Centralnej i Północnej Europy.

Jak napisano w komunikacie prasowym, Alice Guitton, nowa wiceprezes, będzie odpowiedzialna za rozwój oraz obsługę klientów kluczowych firmy Thales w branżach Defense & Security (obronność), Aeronautics & Space (kosmos) oraz Digital Identity & Security (bezpieczeństwo cyfrowe i dokumenty tożsamości).

Alice Guitton jest absolwentką elitarnej Ecole Nationale de l'Administration, Institut d'Etudes Politiques de Paris, posiada również dyplom z zakresu filozofii i historii sztuki. Karierę rozpoczęła w 2000 roku we francuskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, gdzie pełniła kolejne funkcje dyplomatyczne, współpracując przede wszystkim z organizacjami działającymi międzynarodowo w Europie i na całym świecie. Po 12 latach pracy w ministerstwie, Alice Guitton mianowano zastępcą stałego przedstawiciela Francji przy NATO w Brukseli, a w 2015 roku ambasadorem Francji i stałym przedstawicielem przy Konferencji Rozbrojeniowej w Genewie. W 2018 roku dołączyła do francuskiego Ministerstwa Obrony jako dyrektor generalny ds. stosunków międzynarodowych i strategii.

"To ogromna przyjemność móc powitać Alice na jej nowym stanowisku. Jej doświadczenie międzynarodowe to szansa dla firmy Thales na wniesienie znacznego wkładu w regionie i umocnienie pozycji całej Grupy. Z nią za sterami Thales dalej będzie poszerzał swoją obecność, inwestował w lokalne innowacje i talenty, a także umacniał partnerstwa z lokalnym przemysłem oraz środkami akademickimi.” – mówiła w komunikacie prasowym Pascale Sourisse, Senior Executive Vice-President z Międzynarodowego Działu Rozwoju.

Thalesjest globalnym liderem technologicznym obsługującym rynki lotnicze, obronne oraz Digital Identity & Security. Nasze rozwiązania pomagają uczynić świat bezpieczniejszym, bardziej ekologicznym i sprzyjającym integracji. Inwestujemy blisko 4 mld euro rocznie w badania i rozwój, napędzając innowacje w kluczowych obszarach, takich jak technologie kwantowe, architektury chmurowe, 6G i cyberbezpieczeństwo.

Siedziba grupy mieści się w Neuilly-sur-Seine. Thales zatrudnia 77 000 pracowników w 68 krajach. W Polsce koncern jest obecny od 1992 roku. W swoich oddziałach w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Tczewie zatrudnia łącznie ponad 1300 osób.

Na początku marca Evertiq pisał, że Thales zatrudni ponad 12 000 nowych pracowników, a także o nowej inwestycji francuskiego giganta w Polsce


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1