reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Thales
Przemysł elektroniczny |

Francuski gigant z nową inwestycją w Polsce

Thales ogłosił w tym tygodniu, że zatrudni 12 000 pracowników na całym świecie. Teraz dowiadujemy się, że francuski koncern rozpoczyna szeroko zakrojone plany rozbudowy w Polsce, a strategiczny projekt zakłada budowę drugiego zakładu produkcyjnego.

Francuski koncern elektroniczny specjalizujący się w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego w Tczewie obecny jest od 2001 roku. Jak wynika z nadesłanego komunikatu prasowego, Thales wzmocni tamtejsze Centrum Kompetencji Produkcyjnych. Inwestycja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie globalnego rynku na  dokumenty tożsamości oraz rozwiązania dla europejskich klientów z sektora bankowego.

Nowy obiekt o powierzchni 15 000 m2 ma zostać oddany do użytku w pierwszym kwartale 2024 roku. według planów zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2024 roku. Francuski koncern dostrzega w nim szansę na optymalizację lokalnych procesów produkcyjnych i lepsze dostosowanie do obecnych i przyszłych potrzeb klientów.

„Thales od lat regularnie inwestuje w swoją działalność w Tczewie, gdzie firma produkuje dokumenty tożsamości i podróży o technologicznie zaawansowanych zabezpieczeniach, a także karty bankowe oraz usługi z nimi związane. Brak przestrzeni produkcyjnej ograniczał dotychczas ewentualne rozszerzenie działalności.” – czytamy w komunikacie prasowym firmy – „Nowa inwestycja pozwoli Thalesowi zwiększyć moce produkcyjne polskiego Centrum Kompetencji Produkcyjnych w zakresie dokumentów tożsamości i podróży oraz odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie klientów na karty płatnicze "made in Europe".”

Nowy zakład produkcyjny Thalesa przyczyni się do utworzenia nowych miejsc pracy. Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza zapowiedź zwiększenia zatrudnienia przez francuski koncern. Wczoraj Evertiq informował o globalnym planie rekrutacyjnym firmy: Thales zatrudni ponad 12 000 nowych pracowników.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama