reklama
© Thales
Przemysł elektroniczny |

Thales zatrudni ponad 12 000 nowych pracowników

Fali globalnych zwolnień nie poddał się francuski gigant elektroniczny Thales, który ogłosił, że planuje zatrudnić ponad 12 000 w 2023 roku, aby wspierać swoją dynamikę wzrostu.

Po rekordowym 2022 roku pod względem rekrutacji, Thales będzie kontynuował politykę zwiększania zatrudniania w ciągu najbliższych miesięcy. Firma twierdzi, że chce wzmocnić swoją siłę roboczą, aby wspierać trajektorię wzrostu na swoich trzech głównych rynkach: Aerospace, Defence and Security oraz Digital Identity and Security.

Z tych też względów, Thales będzie zatrudniał na całym świecie. Firma spodziewa się utworzyć 5 500 nowych etatów we Francji, 1 050 w Wielkiej Brytanii, 600 w Australii, 550 w Indiach, 540 w Stanach Zjednoczonych, 200 w Polsce, a także w wielu innych miejscach.

Dodajmy, że w 2022 roku francuska grupa zwiększyła rekrutacje o 50% w stosunku do 2021 i zatrudniła w ciągu roku 11 500 nowych pracowników.

Thales poinformował w komunikacie prasowym, że będzie zatrudniał w każdej ze swoich gałęzi biznesowych. Firma

chce jednak szczególnie skoncentrować się na badaniach i rozwoju – ergo inżynierii oprogramowania i systemów, cyberbezpieczeństwie i sztucznej inteligencji. To tylko w tym bloku ma zostać zatrudnionych 40% ze wszystkich nowych pracowników w 2023 roku. 20% nowych pracowników ma trafić też do operacji przemysłowych, pracujących z łańcuchem dostaw, produkcją elektroniki i produkcją mechaniczną.

"W tym co robimy w Thales jest sens, szczególnie w czasach wstrząsów i transformacji. Dzień po dniu nasi ludzie na całym świecie kierują się tym samym celem - zaprzęgnięciem ludzkiej inteligencji i technologii do napędzania postępu w naszych społeczeństwach. Dołączenie do Thales to bilet do wspaniałych przygód człowieka z technologią i szansa na bycie częścią organizacji uczącej się, która kładzie nacisk na wspólne wysiłki.” – mówił w komunikacie prasowym Patrice Caine, prezes i dyrektor generalny Thales.

Thales to francuski koncern elektroniczny dostarczający systemy i produkty wykorzystywane w transporcie lądowym, lotnictwie, wojsku oraz kosmonautyce. Siedziba grupy mieści się w Neuilly-sur-Seine. 

W Polsce Thales obecny jest od 1992 roku. W swoich oddziałach w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Tczewie zatrudnia łącznie ponad 1300 osób.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1