reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Saab
Przemysł elektroniczny |

Saab z nowym kontraktem dla Agencji Wsparcia i Zamówień NATO

Saab podpisał umowy ramowe z Agencją Wsparcia i Zamówień NATO (NSPA) na dostawę systemu broni Carl-Gustaf M4 oraz broń przeciwpancerną AT4. W komunikacie prasowym podano też, że agencja złożyła również zamówienia typu call-off o łącznej wartości około 350 mln SEK, czyli ok. 31 mln euro.

Zamówienia typu call-off złożone przez NSPA dotyczą amunicji Carl-Gustaf (dostawy zaplanowano na lata 2023-2025) oraz AT4 (dostawy planowane są na lata 2023-2024). Umowa ramowa na AT4 będzie obowiązywać do 2026 roku, natomiast na Carl-Gustaf, obejmująca amunicję, będzie obowiązywać do 2027 roku.

"Jesteśmy dumni, że nasze rozwiązania bojowe „robią różnicę” naszym klientom. Te umowy ramowe jeszcze bardziej wzmocnią nasze relacje z NATO, a także ułatwią proces składania zamówień jego członkom na Carl-Gustaf i AT4" – mówił w komunikacie prasowym Görgen Johansson, szef obszaru biznesowego Saab - Dynamics.

Naziemne systemy walki firmy Saab znajdują się w arsenale kilku członków NATO, w tym Stanów Zjednoczonych, Kanady i Wielkiej Brytanii. W tym roku szwedzki koncern zaksięgował również zamówienia płynące m.in. z krajów bałtyckich, o czym pisał Evertiq TUTAJ i TUTAJ

Saab to szwedzki koncern zbrojeniowy założony w 1937 roku w Trollhättan. Zatrudnia obecnie ok. 18 000 pracowników. Zajmuje się projektowaniem, produkcją zaawansowanych systemów w dziedzinie aeronautyki, broni, dowodzenia i kontroli, czujników i systemów podwodnych. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama