reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sygnis
Nauka i technologie |

Polska firma dostarczy mikroskop o super rozdzielczości

Sygnis S.A. podpisał z Instytutem Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk umowę na sprzedaż i dostawę mikroskopu super-rozdzielczego typu GSD wraz z wyposażeniem, informuje Polska Agencja Prasowa. Wartość kontraktu opiewa na 1,6 mln zł netto.

Na mocy podpisanej umowy Sygnis zobowiązał się nie tylko do sprzedaży i dostawy mikroskopu super-rozdzielczego, ale również do instalacji oraz uruchomienia zamówionego przez PAN sprzętu, dostarczenia dedykowanych mu preparatów kalibracyjnych, a także przeszkolenia pracowników Instytutu Biologii Doświadczalnej z jego obsługi. 

Na ten wysoce specjalistyczny sprzęt Sygnis zagwarantuje PAN 36-miesięczną gwarancję oraz przynajmniej 36-miesięcznego serwisu gwarancyjnego. 

Umowa ma zostać zrealizowana w ciągu 90 dni od momentu podpisania umowy. 

Zamówiony przez PAN mikroskop ma wysoce zaawansowane możliwości, a jego działanie oparte jest na rozwiązaniach z zakresu fizyki kwantowej. Dzięki zaawansowanemu algorytmowi umożliwia on śledzenie świecenia pojedynczych atomów, a co za tym idzie – na obserwacje obiektu z 10-krotnie lepszą rozdzielczością niż w przypadku normalnego mikroskopu. 

Bez wątpienia marzec to gorący okres dla polskiej spółki z Gdańska. Kilka dni temu Evertiq pisał, że Sygnis i Prometheus rozpoczęły współpracę, a także o kontrakcie podpisanym z Berger&Kraft Medical Sp. z o.o.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1