reklama
© Sygnis SA
Biznes |

Polska spółka od innowacyjnego druku 3D z nowym kontraktem

Sygnis SA, notowana na NewConnect deeptechowa spółka prowadząca projekty R&D w zakresie technologii hardware’owych, informuje, że z dniem 3 marca 2023 zawarła umowę z Berger&Kraft Medical Sp. z o.o., której przedmiotem jest opracowanie nowych technologii optycznych oraz stworzenie na ich bazie pionierskich produktów stosowanych w terapii skóry – informuje Sygnis w komunikacie prasowym.

Andrzej Burgs, Prezes Zarządu spółki z siedzibą w Gdańsku, jeszcze niedawno mówił w rozmowie z Evertiqiem o wyzwaniach, znaczeniu zespołu i ambitnych planach względem przyszłości i najbliższych miesięcy. Teraz dowiadujemy się o podpisanym przez Sygnis kontrakcie, który oznacza pierwsze pozanaukowe zastosowanie rewolucyjnej, polskiej technologii druku 3D ze szkła niskotemperaturowego. Jest również dowodem na to, że spółka weszła w nowy rok z przytupem. 

Berger&Kraft Medical, spółka specjalizująca się w innowacyjnych technologiach dla rynków medycyny estetycznej i chirurgii, rozpoczyna współpracę z Sygnis SA przy projekcie, którego efektem będzie nowa technologia docelowo objęta ochroną patentową. Jak czytamy w komunikacie, Sygnis będzie odpowiedzialne za dostarczenie rozwiązań optycznych, działających w oparciu o wykorzystanie laserów w urządzeniach, przy zastosowaniu współtworzonej przez Sygnis  technologii Syglass, czyli pierwszej na świecie technologii druku 3D ze szkła niskotemperaturowego. 

Projekt z Berger&Kraft Medical będzie realizowany w okresie od marca do końca września 2023 r. Należy podkreślić, że podpisana umowa jest pierwszą dotyczącą ramowej współpracy w zakresie wdrożenia aplikacyjnego technologii Syglass dla branży innej niż naukowa.

„Współpracą z Berger&Kraft Medical potwierdzamy zmianę w obranej przez nas ścieżce komercjalizacji technologii Syglass, o której wielokrotnie wspominałem przy okazji udzielanych mediom wywiadów – komentuje Andrzej Burgs, CEO i Prezes Zarządu Spółki. – W przypadku tej technologii zrezygnowaliśmy z modelu komercjalizacji zakładającego sprzedaż gotowych maszyn na rzecz sprzedaży aplikacji dostosowanych do potrzeb i oczekiwań konkretnych Klientów. Znajdujemy się dzięki temu w znacznie większym rynku odbiorców. Jesteśmy przekonani, że ogłoszona współpraca zaowocuje nową generacją produktów stosowanych w terapii skóry, dzięki czemu nasza technologia druku 3D ze szkła niskotemperaturowego po raz kolejny udowodni swą wszechstronność i ogrom drzemiącego w niej potencjału.”

Berger&Kraft Medical jest częścią Grupy Matex Lab (której częścią jest Berger&Kraft Medical Sp. z o.o.), będącej jednym z ważniejszych graczy na międzynarodowym rynku medycyny estetycznej i wellness, gdzie rynek samych urządzeń do branży beauty stosowanych w terapii skóry osiąga wartość ponad 20 mld USD rocznie, przy średniorocznym wzroście (CAGR) na poziomie 5,5%.

Sygnis Spółka Akcyjna to polska, dynamicznie się rozwijająca firma deeptechowa, specjalizująca się w realizacji pionierskich projektów badawczo-rozwojowych w czterech głównych segmentach działalności: nowe technologie addytywne, energetyka, biotechnologia i nanotechnologia. Spółka zajmuje się dostawami maszyn specjalistycznych dla przedsiębiorstw i instytutów naukowych, realizacją serii produkcyjnych z wykorzystaniem zasobów własnego parku maszynowego, a także budową maszyn na zlecenie. Sygnis jest notowane na giełdzie NewConnect od grudnia 2021 roku.

Firma z siedzibą w Gdańsku oceniana jest jako jedna z najszybciej rosnących firm z sektora produkcji addytywnej w Polsce. Zysk netto Grupy Sygnis w I kwartale 2022 roku wyniósł 3,4 mln zł. Wynik ten oznacza wzrost o 213% względem całego 2021 roku. W III kwartale 2022 roku natomiast, łączny przychód z trzech kwartałów 2022 roku osiągnął poziom 22,7 mln zł.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1