reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SatRevolution
Biznes |

Polska spółka wyceniona na 120 mln USD

Po ostatniej transakcji SatRev został wyceniony na około 120 mln dolarów, a Virgin Orbit stał się oficjalnym akcjonariuszem polskiego startupu, informuje portal MamStartup. Pozyskane finansowanie ma zostać przeznaczone na rozwój biznesu oraz nowe inwestycje.

Virgin Orbit zainwestował teraz w SatRev 5 mln USD, a portal MamStartup podkreśla, że jest to największa inwestycja amerykańskiej spółki w Europie Środkowej.

Inwestycja ta otwiera wiele dróg przed polską spółką, która już planuje zwiększenie skali swojej konstelacji i wdrożenie do końca tego roku przełomowego, rozkładanego na orbicie teleskopu.

"Z Virgin Orbit współpracujemy już od kilku lat, a teraz pogłębiamy tę współpracę. Dołączenie Richarda Bransona, twórcy Virgin Orbit do naszych inwestorów, to decyzja nie tylko strategiczna. Jestem przekonany, że osoba o takim doświadczeniu będzie dla nas ogromnym wzmocnieniem, wesprze nasz rozwój już zaawansowanych kompetencji globalnych i wzmocni naszą pozycję. Virgin Orbit pomoże nam wzmocnić kluczowe relacje z obecnymi i nowymi klientami oraz zapewni nam szybkość, rozmach i możliwości dostarczania długoterminowych rozwiązań.” – cytuje wypowiedź Grzegorza Zwolińskiego, Prezesa SatRev, portal MamStartup. 

Współpraca obu firm rozpoczęła się w 2021 roku, a ostatnio było o niej głośno za sprawą wspólnej misji satelitarnej wystrzelonej z ziemi w Wielkiej Brytanii.

Finansowanie należy ocenić jako kolejny sukces. Jeszcze w styczniu Evertiq informował o nowym kontrakcie SatRev opiewającym na 39 mln zł.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2