reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

SatRev z nowym kontraktem na 39 mln zł

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa poinformował w aktualnościach, że podpisał pierwszą umowę na dostęp do permanentnego monitoringu satelitarnego o bardzo wysokiej rozdzielczości w ramach budowy Systemu Satelitarnego Monitorowania Upraw Rolnych (S2MUR). Umowa o wartości 39 mln zł zawarto z polską spółką SatRev.

Ogłoszenie przetargowe na dane satelitarne składało się z dwóch części: 

  1. zapewnienie dostępu do zobrazowań satelitarnych o bardzo wysokiej rozdzielczości, pozyskiwanych w trybie ciągłego monitoringu powierzchni Ziemi, bez potrzeby zadaniowania satelity/satelitów, z możliwością pobierania danych dostępnych w repozytorium,
  2. zapewnienie dostępu do nowo pozyskanych zobrazowań satelitarnych o bardzo wysokiej rozdzielczości.

Zgodnie z komunikatem prasowym, łączny okres obowiązywania umowy, z uwzględnieniem prawa opcji do przedłużenia, nie może przekroczyć 48 miesięcy.  

Przetarg na pierwszą część wygrał SatRev, a firma ProGea 4D na drugą część. 

„Po kilku latach badań i rozwoju, prowadzonych przez multidyscyplinarne zespoły naukowców i inżynierów, jesteśmy gotowi do wejścia na rynek. Nasze istniejące relacje z gminami w Polsce, wraz z rozwojem ambitnego projektu dla KOWR, dają nam szybkość, rozmach i zdolność do dostarczania kompleksowych rozwiązań – cytuje wypowiedź Grzegorza Zwolińskiego, Prezesa SatRev, portal Strefa Inwestorów.

Celem S2MUR jest zaprojektowanie i budowa systemu IT wykorzystującego synergię danych satelitarnych, meteorologicznych, glebowych i statystycznych do monitorowania upraw rolnych na terenie kraju, czytamy w aktualnościach KOWR. Nadrzędnym celem projektu jest wspomaganie decyzji użytkowników zarówno w czasie typowego okresu wegetacyjnego jak i w sytuacjach nadzwyczajnych, takich jak klęski naturalne powstałe na skutek niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama