reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ELZAB SA
Biznes |

Elzab z kolejnymi zmianami

Zabrzański producent sprzętu elektronicznego konsekwentnie realizuje strategię obejmującą obniżenie kosztów działalności i reorganizację. Najnowszym krokiem była sprzedaż prawa użytkowania wieczystego jednego z budynków firmy oraz jego wynajęcie. Transakcja ta oznacza zastrzyk 7,6 mln zł dla Elzabu.

Jak czytamy w raporcie bieżącym producenta, spółka zawarła z firmą TJG BOCHENEK z siedzibą w Tarnowskich Górach umowę sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej wraz z prawem własności znajdujących się na niej budynków i urządzeń stanowiących odrębną nieruchomość, położonej w Zabrzu za cenę netto w łącznej kwocie 7,6 mln zł, co stanowi kwotę brutto w wysokości 9,348 mln zł. 

Elzab poinformował, że należność wynikająca z umowy została zapłacona 22 grudnia 2022 r. Nieruchomość została przekazana kupującemu ostatniego dnia grudnia. Transakcja nie objęła instalacji fotowoltaicznej oraz urządzeń sterowniczych usytuowanych na budynku, które wciąż pozostały we władaniu spółki. 

Tym samym Elzab zawarł również umowę dzierżawy przyłącza energetycznego, powierzchni elewacji, dachu na budynku biurowym, a także wnętrz budynku biurowego oraz hali produkcyjno-magazynowej zajmowanych przez instalację fotowoltaiczną. Umowa obowiązuje do 30 czerwca 2026 r. W raporcie bieżącym czytamy również, że spółka zobowiązała się do sprzedaży w 2026 r. na rzecz TJG Bochenek wspomnianej instalacji fotowoltaicznej. 

Podpisana umowa najmu dotyczy użytkowania części hali produkcyjno-magazynowej  o powierzchni 1721 m2, części powierzchni biurowej budynku biurowego o powierzchni 1602 m2, a także części powierzchni piwnicy budynku biurowego o powierzchni 158 m2 wraz z prawem do korzystania z powierzchni wspólnych oraz parkingu (łącznie 54 miejsc parkingowych) i magazynu odpadów niebezpiecznych. 

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Evertiq pisał o kolejnych zmianach powziętych przez Elzab, w celu optymalizacji kosztów: Elzab podpisał kontrakt z Comp S.A., Elzab zmniejszy liczbę pracowników, Elzab: „kolejny etap działań w celu optymalizacji kosztów”.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama