reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Elzab: „kolejny etap działań w celu optymalizacji kosztów”

Zabrzański producent kas fiskalnych kończy produkcje w wydziale elektronicznym, a do końca bieżącego roku zamierza zwolnić maksymalnie 80 osób.

Elzab w raporcie z 1 czerwca 2022 roku ogłosił, że rozpoczyna proces zmierzający do optymalizacji kosztów stałych oraz skoncentrowania działań na podstawowej działalności gospodarczej, związanej z nowoczesnymi technologiami dla sektora sprzedaży detalicznej.

W ramach kolejnego etapu tego procesu, zarząd Elzabu podjął decyzję o outsourcingu procesów produkcyjnych, co wiąże się z zaprzestaniem prowadzenia produkcji w wydziale elektronicznym spółki, która odpowiadała za około 13,8% ogólnych kosztów działalności spółki w 2021 roku – pisze Elzab w komunikacie z 1 sierpnia.

– Celem zarządu spółki jest zmniejszenie wysokości kosztów stałych oraz zmiana ich struktury, w ten sposób, aby część z nich przenieść do kosztów zmiennych oraz uwolnić dodatkowe środki obrotowe – informuje Elzab.

W związku z powyższym, Elzab zamierza przeprowadzić zwolnienia grupowe i rozpocząć procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych.

Zamiarem zarządu spółki w ramach zwolnienia grupowego zainicjowanego na tym etapie procesu jest rozwiązanie umowy o pracę z maksymalnie 80 osobami w okresie do grudnia 2022 roku – czytamy dalej w komunikacie.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama