reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GOV. PL
Przemysł elektroniczny |

F-16 będą serwisowane w bydgoskich Wojskowych Zakładach Lotniczych

WZL podpisało w lipcu tego roku wieloletni kontrakt z AAR Government Services INC w zakresie wsparcia technicznego samolotów F-16 należących do Amerykańskich Sił Powietrznych stacjonujących w Europie, informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. W Bydgoszczy tym samym będą remontowane części myśliwców.

„W Bydgoszczy w Wojskowych Zakładach Lotniczych dowiedziałem się, jak mocna jest nasza współpraca z armią amerykańską, z amerykańskimi siłami powietrznymi. Mogę pochwalić zakłady lotnicze, że będą jednymi z nielicznych, które będą serwisować i remontować F-16.” – mówił Premier Mateusz Morawiecki – „takich samolotów jest wiele i będziemy je remontować i serwisować. Również te, które będą do nas przywożone z innych części świata. To wielki sukces polskich zakładów zbrojeniowych.”

Podczas odbioru pierwszego amerykańskiego F-16 przeznaczonego do remontu w bydgoskich WZL, Premier Morawiecki powiedział, że w ostatnich miesiącach podpisaliśmy umowy na nowe czołgi, wyrzutnie rakiet, samoloty i haubice oraz że realizujemy zamówienia na najnowszy amerykański sprzęt dla naszej armii – czołgi Abrams, HIMARS-y i F-35.

Evertiq pisał ostatnio o lokalizacji produkcji Krabów i czołgów K2 w Polsce, a także o tym, że PGZ dostarczy elementy do amerykańskich i koreańskich wyrzutni rakiet.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama