reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HIPA
Przemysł elektroniczny |

Thyssenkrupp z kolejną inwestycją na Węgrzech

Niemiecki koncern otworzył nowe biuro rozwoju inżynierskiego w węgierskim Szegedzie. Będą tam prowadzone badania nad rozwojem systemów „inteligentnej” jazdy, rozwojem sprzętu elektronicznego oraz oprogramowaniem nowoczesnych systemów sterowania.

Jak podaje Hungarian Investment Press Agency, Thyssenkrupp planuje zwiekszyć zatrudnienie na Węgrzech o 10% w ciągu najbliższych trzech lat. W planach jest zatrudnienie 65 inżynierów, z czego najwięcej ma zostać przyjętych do pracy w nowym biurze w Szegedzie.

Niemiecki koncern posiada biura rozwojowe w Budapeszczie i  i Veszprém, gdzie zatrudnia 1100 inżynierów. Prowadzone są tam badania nad „inteligentnymi” systemami jazdy, które nadają się do współpracy z różnymi systemami wspomagania jazdy oraz autonomicznymi. Działalność rozwojowa ma na celu zwiększenie globalnej konkurencyjności Thyssenkrupp. Z kolei w fabryce w Jászfényszaru produkowane są serwomechanizmy kierownicze i elementy silników, w Debreczynie stabilizatory i sprężyny, a w Győr znajduje się zakład montażowy podwozi. 

Jest to kolejna zagraniczna inwestycja na Węgrzech. Niedawno Evertiq donosił o nowej fabryce Toyo Ink, a także o inwestycji 720 mln euro W-Scope w nowy zakład produkcyjny


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama