reklama
reklama
reklama
reklama
©Hipa
Przemysł elektroniczny |

W-Scope inwestuje 720 mln euro w fabrykę na Węgrzech

Koreański producent świętował kilka dni temu wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu produkującego separatory do akumulatorów litowo-jonowych w Nyíregyháza. Docelowo zatrudnienie ma znaleźć tam 1200 osób, a rozpoczęcie produkcji na masową skalę zaplanowano na 2025 r.

W-Scope Corporation zajmuje się rozwojem, produkcją i sprzedażą separatorów – głównych części akumulatorów litowo-jonowych. Firma prowadzi działalność w Korei Południowej, Chinach, Japonii i Hongkongu. Węgry tym samym stały się pierwszą europejską lokalizacją koreańskiej korporacji.

Na nowy zakład wybrano działkę o powierzchni 82 ha. Hungarian Investment Promotion Agency informuje, że planowana roczna pojemność zakładu ma wynieść 1,2 miliarda m2. Dowiadujemy się również, że W-Scope podpisało już kontrakt z Samsung SDI w Göd, który zakupi większość produktu. Wśród przyszłych klientów znajdą się również SK Innovation i LG.

Choi Won Kun, prezes W-SCOPE Corporation, zaznaczył w komunikacie prasowym, że USA i UE traktują baterie litowo-jonowe jako element o strategicznym znaczeniu gospodarczym. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2