reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HIPA
Przemysł elektroniczny |

Toyo Ink otworzył nową fabrykę na Węgrzech

Nowy zakład produkcyjny japońskiego dostawcy baterii został otwarty w Újhartyán. Inwestycja wyniosła ponad 17 mln euro (7 mld forintów).

W nowej fabryce zostanie utworzonych 45 nowych miejsc pracy. Będą w niej produkowane dyspersje CNT do akumulatorów litowo-jonowych. Jak podaje Hungarian Investment Promotion Agency, jest kluczowy kamień milowy w strategii biznesowej japońskiej firmy, która planuje dalszy rozwój ze względu na rosnący globalny popyt na pojazdy elektryczne.

Wytwarzane w Újhartyán dyspersje Lioaccum CNT mają pomóc obniżyć koszty produkcji i zredukować przestrzeń ogniw w bateriach, co z kolei umożliwi wprowadzenie materiałów aktywnych w celu zwiększenia pojemności i wydajności baterii. Działalność na Węgrzech ma dla Japończykow strategiczne znaczenie. Toyo Ink planuje do 2026 r. zainwestować ok. 73 mln euro (30 mld forintów), by wzmocnić globalną sieć produkcji dyspersji CNT. Zakład w Újhartyán ma odegrać kluczową rolę w przejęciu dostaw do europejskich zakładów SK On zgodnie z rosnącym popytem na pojazdy elektryczne.

Toyo Ink zostało założone w 1896 roku. Zakłady produkcyjne ma m.in. w Chinach, Japonii i Stanach Zjednoczonych. 

Evertiq donosił niedawno o innej japońskiej inwestycji na Węgrzech: W-Scope inwestuje 720 mln euro w fabrykę na Węgrzech.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1