reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Saule
Przemysł elektroniczny |

Saule ma kolejną umowę na perowskitowe etykiety

Saule Technologies poinformowało o podpisaniu umowy dotyczącej dostawy i wdrożenia pilotażowego PESL do referencyjnego obiektu handlowego X-Kom.

Umowa została podpisana  8 czerwca i przewiduje dostawę produktu PESL wraz z oprogramowaniem produktu, wdrożenie oprogramowania dedykowanego wraz z udzieleniem licencji na oprogramowanie oraz udzielenie zamawiającemu gwarancji jakości i rękojmi za wady na produkt i oprogramowanie produktu w okresie 12 miesięcy od podpisania umowy – czytamy w komunikacie.

Warunki finansowe umowy nie zostały podane. W maju tego roku Saule podpisała podobną umowę z P4, na dostawy PESL w referencyjnym obiekcie handlowym sieci Play. Perowskitowe produkty Saule przetestuje także Żabka.

Saule to wrocławska firma, która jako pierwsza na świecie rozpoczęła komercyjną produkcję ogniw perowskitowych. Technologia wynaleziona przez polską fizyczkę Olgę Malinkiewicz to innowacyjne ogniwa fotowoltaiczne pozwalające generować energię zarówno ze słońca, jak i ze sztucznego światła, dzięki czemu mogą znaleźć zastosowanie dosłownie wszędzie – od etykiet cenowych, przez fasady budynków, po satelity w przestrzeni kosmicznej. Fabryka perowskitów Saule Technologies we Wrocławiu ruszyła w maju 2021 roku.

Etykiety wykorzystujące perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne (PESL – Perovskite Electronic Shelf Label) to, jak wyjaśniała wcześniej Olga Malinkiewicz, odpowiedź firmy na potrzeby rynku na „wyprodukowania małych ogniw, które działają w sztucznym świetle, będących w stanie zasilać małe urządzenia elektroniczne”. Jednym z plusów zasilanych światłem etykiet jest możliwość zdalnego zarządzanie wyświetlanymi na nich komunikatami. 
 


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama