reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Saule
Przemysł elektroniczny |

P4 wdroży perowskitowe etykiety Saule

Saule SA podpisała z P4 umowę dotyczącą dostawy i wdrożenia pilotażowego produktu PESL (Perovskite Electronic Shelf Label) w referencyjnym obiekcie handlowym sieci Play.

Zgodnie z umową, Saule, spółka zależna Columbus Elite Global, dostarczy i wdroży perowskitowe etykiety cenowe wraz z dedykowanym oprogramowaniem w wybranym obiekcie handlowym P4 w Warszawie.

– Ponadto umowa określa zasady, na których zamawiający będzie uprawniony do nabycia produktu PESL wraz z oprogramowaniem produktu, oprogramowaniem dedykowanym wraz z licencją do oprogramowania, jeśli zamawiający zgłosi wykonawcy zamiar nabycia po okresie pilotażu. Umowa zawiera również zasady gwarancji – czytamy w komunikacie.

Saule to wrocławska firma, która jako pierwsza na świecie rozpoczęła komercyjną produkcję ogniw perowskitowych. Technologia wynaleziona przez polską fizyczkę Olgę Malinkiewicz to innowacyjne ogniwa fotowoltaiczne pozwalające generować energię zarówno ze słońca, jak i ze sztucznego światła, dzięki czemu mogą znaleźć zastosowanie dosłownie wszędzie – od etykiet cenowych, przez fasady budynków, po satelity w przestrzeni kosmicznej. Fabryka perowskitów Saule Technologies ruszyła rok temu

Jak mówiła w ubiegłym roku Olga Malinkiewicz, etykiety wykorzystujące perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne (PESL) to odpowiedź firmy na potrzeby rynku na „wyprodukowania małych ogniw, które działają w sztucznym świetle, będących w stanie zasilać małe urządzenia elektroniczne”. Jednym z plusów zasilanych światłem etykiet jest możliwość zdalnego zarządzanie wyświetlanymi na nich komunikatami. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2