reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Saule
Przemysł elektroniczny |

Żabka zainstaluje perowskitowe produkty Saule

Saule SA podpisało w maju tego roku dwie umowy ze spółką Żabka Polska dotyczące łamaczy światła oraz elektronicznych etykiet cenowych z technologią ogniw perowskitowych.

Pierwsza umowa zawarta 16 maja przewiduje dostawę i montaż pilotażowej instalacji łamaczy światła z elementami ogniw perowskitowych na budynku referencyjnym. Saule zobowiązało się do m.in.: opracowania dokumentacji projektowej instalacji, uzyskania wymaganych prawem pozwoleń, przeszkolenia pracowników klienta w zakresie eksploatacji i konserwacji instalacji oraz udzieliła dwuletniej gwarancji na wybrane elementy instalacji oraz dziesięcioletniej gwarancji na aluminiowe elementy konstrukcyjne.

Warunkiem wykonania umowy jest m.in. zgoda właściwego konserwatora zabytków na aranżację nieruchomości do której pozyskania umowa zobowiązuje Żabkę Polska – czytamy w komunikacie.

Z kolei druga umowa, z 20 maja, dotyczy dostawy i montażu elektronicznych etykiet cenowych zasilanych perowskitowym ogniwem fotowoltaicznym na obiekcie referencyjnym, udzielenie licencji do oprogramowania produktu oraz gwarancji.

Podobnie jak w przypadku łamaczy światła, Saule przeprowadzi szkolenie pracowników Żabki w zakresie eksploatacji i konserwacji etykiet. 


Saule Technologies jest pionierem w dziedzinie badań nad perowskitowymi ogniwami fotowoltaicznymi – ogniwami słonecznymi nowej generacji. Jak podkreśla firma, ogniwa perowskitowe, drukowane przez Saule Technologies na elastycznych foliach, są lekkie, ultracienkie, półprzezroczyste i bardzo wydajne, nawet w sztucznym świetle. Spółka została założona w 2014 roku przez wynalazczynię wspomnianej metody druku Olgę Malinkiewicz oraz biznesmenów: Piotra Krycha i Artura Kupczunasa. Dziś Saule Technologies to zespół ponad 70 naukowców, inżynierów i pracowników administracyjnych z kilkunastu krajów pracujących w centrum badawczo-rozwojowym oraz w pierwszej na świecie fabryce ogniw perowskitowych. Wśród partnerów Saule Technologies są takie firmy, jak Skanska, Columbus, Somfy i Google Cloud.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama