reklama
reklama
© LegnickaSSE
Przemysł elektroniczny |

SatRev będzie produkował nanosatelity w Legnicy

– W siedzibie SatRev we Wrocławiu właśnie podpisaliśmy porozumienie o współpracy – informuje Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w komunikacie.

SatRev, czyli jeszcze do niedawna SatRevolution, bo właśnie w tym tygodniu spółka oficjalnie ogłosiła zmianę nazwy, to polski start-up, który specjalizuje się w projektowaniu, produkcji oraz eksploatacji satelitów do obserwacji Ziemi w czasie rzeczywistym. Wśród realizowanych przez firmę projektów są m.in. wspólne przedsięwzięcie z Virgin Orbit i Sułtanatem Omanu czy z Australijską Siecią Produkcji Kosmicznej. Dzisiejsza wiadomość SatRev dotyczy uruchomienia produkcji satelitów w Legnicy.

– Do 2026 roku planujemy utworzyć konstelację składającą się z tysiąca satelitów. Aby ten cel się spełnił, potrzebujemy miejsca do rozwoju i wierzę, że takie znaleźliśmy na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Podpisany list o współpracy to kolejny krok w rozwoju zarówno spółki, jak i polskiego sektora kosmicznego – mówi Grzegorz Zwoliński, prezes SatRev.

SatRev zamierza być pierwszym na świecie producentem satelitów zużywającym w procesie produkcyjnym 100% energii pozyskanej ze źródeł odnawialnych.

– 25-lecie to dobra okazja nie tylko do podsumowań, ale też do nowego otwarcia. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest miejscem nie tylko dla wielkich, międzynarodowych koncernów, ale też rodzimych firm, które chcą się rozwijać. Teraz otwieramy się na nowe technologie, a nawet na kosmiczne przedsięwzięcie. Wspieramy polską innowacyjną myśl techniczną i to dosłownie. Preferencyjne ulgi podatkowe oferowane przez nas są „szyte na miarę” i to przyciąga biznes, również start-upy – mówi Przemysław Bożek, prezes LSSE.

Fabryka SatRev na Dolnym Śląsku będzie pierwszym w Polsce przedsięwzięciem, gdzie nanosatelity będą powstawały w komercyjnych ilościach – podkreśla Legnicka SSE w komunikacie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-2