reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EkoenergetykaPolska
Przemysł elektroniczny |

Ekoenergetyka wyprodukuje kilkaset stacji dla IONITY

Polska firma Ekoenergetyka została dostawcą europejskiego operatora sieci ładowania wysokiej mocy, IONITY.

– Wyprodukujemy i dostarczymy kilkaset stacji ładowania dla IONITY, wiodącego europejskiego operatora sieci stacji ładowania DC. Cieszymy się, że nasze produkty pomogą wesprzeć misję IONITY polegającą na przyspieszeniu rozwoju elektromobilności w Europie – informuje Ekoenergetyka.

Produkty zielonogórskiej firmy uzupełnią obecnie istniejącą infrastrukturę i będą częścią ogłoszonego przez IONITY planu inwestycyjnego, który zakłada ponad czterokrotne zwiększenie, z około 1600 do 7000, punktów ładowania do 2025 roku.

IONITY jest spółką joint venture producentów samochodów: BMW Group, Ford Motor Company, Hyundai Motor Group, Mercedes Benz AG oraz Volkswagen Group. Firma ogłosiła swoje ambitne plany rozbudowy europejskiej infrastruktury ładowania w listopadzie ubiegłego roku i zamierza przeznaczyć na ten cel ponad 700 mln EUR. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj

Ekoenergetyka-Polska powstała w 2009 w Zielonej Górze, a jej głównym celem jest dostarczanie rozwiązań z dziedziny infrastruktury ładowania dla pojazdów elektrycznych. W ciągu dekady Ekoenergetyka urosła z 2 do ponad 400 pracowników. Spółka dostarcza rozwiązania zarówno producentom samochodów i autobusów elektrycznych, jak i operatorom sieci oraz punktów ładowania. Jest obecna na 26 rynkach, m.in. w Niemczech, Francji, Polsce, Norwegii i Szwecji. 

W styczniu tego roku Ekonenergetyka poinformowała o pozyskaniu nowego inwestora – Polish Enterprise Fund VIII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1