reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EvertiqExpo Przemysł elektroniczny | 27 września 2018

Wykład Elmatica na Evertiq Expo Kraków

Dokładnie za tydzień, 4 października, odbędzie się Evertiq Expo Kraków – połączenie targów i konferencji dla branży elektronicznej. Wśród naszych wykładowców znajdzie się także ekspert z firmy Elmatica.

Mogliście już słyszeć o CircuitData, czyli rozwiązaniu open source, dzięki któremu cała branża może wreszcie znaleźć wspólny język na temat specyfikacji PCB. Na pewno jednak warto dowiedzieć się więcej na ten temat, dlatego zapraszamy na Evertiq Expo Kraków, na którym już 4 października o CircuitData opowie Jan Pedersen, starszy doradca techniczny w firmie Elmatica oraz prezes zarządu CircuitData. Jan Pedersen poruszy także temat wyzwań, jakie stoją przed branżą PCB oraz to, w jaki sposób CircuitData może pomóc je rozwiązać. Zapraszamy na Evertiq Expo Kraków, 4 października, w hotelu Best Western Premier i zachęcamy do darmowej rejestracji na to wydarzenie, link dostępny tutaj. - W Elmatice poznaliśmy obwody drukowane na wylot, produkując je przez dekady. Uświadomiliśmy sobie jednak, że chodzi już nie tylko o płytki drukowane, ale także o dane. Dlatego właśnie uruchomiliśmy projekt open source CircuitData jako wspólny język danych do produkcji PCB – wyjaśnia Jan Pedersen. Czym zatem jest CircuitData? Jest to nowy język komunikacji na temat specyfikacji PCB. Dotychczasowa praktyka wymagała zazwyczaj wysłania maila z załącznikami typu .pdf lub gerber, natomiast CircuitData wprowadza bezpośrednią komunikację pomiędzy projektantami, właścicielami praw do produktu oraz firmami produkcyjnymi. CircuitData gromadzi wszystkie niezbędne informacje o płytce drukowanej w jednym pliku, który można przesłać partnerowi biznesowemu, a plik zostanie odczytany przez software odbiorcy. Co więcej, dzięki CircuitDataProfiler, firmy mogą jednocześnie pracować na tym samym pliku. - Wersja 1 CircuitData została wypuszczona w tym roku. Podczas gdy wersja 0.8 skupiała się na ogólnym opisie PCB, wersja 1 przechodzi do szczegółów i zawiera informacja o każdej warstwie i każdym procesie. Od momentu premiery premiery CircuitData, czyli od zeszłego roku, standard ten ewoluował w stronę kompletnego języka, dzięki wsparciu ze strony branży PCB. Na początku 2018 roku wprowadziliśmy duże zmiany i od tego czasu rozwijaliśmy ten standard do poziomu, który udało nam się osiągnąć dzisiaj – gotowego do użycia języka, zaimplementowanego już przez jednego z dużych graczy w branży – stwierdza Jan Pedersen. - W najbliższej przyszłości będziemy się skupiać na dalszym rozwoju CircuitData i zaimplementowaniu jeszcze lepszego opisu budowy PCB, a także wdrożeniu standardu IPC-2581. Wkrótce będziemy głosować nad przyjęciem kolejnych, jednego lub dwóch, członków do zarządu – dodaje przedstawiciel firmy Elmatica. Jak podkreśla Jan Pedersen, w aktualnej fazie rozwoju CircuitData kluczową sprawą są dyskusje, stawianie sobie kolejnych pytań oraz uwzględnienie informacji zwrotnej od użytkowników. - Dlatego zachęcam partnerów z branży, by wzięli udział w inicjatywie, ponieważ CircuitData przyniesie wszystkim korzyści, a niezbędny jest wkład podmiotów odpowiedzialnych za każdy etap produkcji PCB – mówi Pedersen.
O Evertiq Expo Kraków: Evertiq Expo Kraków potrwa jeden dzień, podczas którego swoją ofertę produktów i usług dla elektroniki zaprezentuje kilkudziesięciu dostawców – oto lista. Jednocześnie trwać będą wykłady omawiające innowacyjne rozwiązania w zakresie projektowania elektroniki. Jak zwykle też zapewnimy lunch oraz bufet kawowy, co mamy nadzieję pomoże w stworzeniu atmosfery odpowiedniej do rozmów z klientami i partnerami z branży. Dodatkowo w Krakowie odbędą się warsztaty przygotowane przez naszych partnerów: Infineon (we współpracy z AM Technologies), Avnet oraz JM Elektronik (we współpracy z Microchip). Chcemy bowiem, by Evertiq Expo Kraków w większym stopniu odpowiadało potrzebom projektantów elektroniki. Więcej na ten temat piszemy w tym artykule.
reklama
reklama
March 03 2021 13:22 V18.15.34-2