/
/
/
 • Pomiędzy 9.00 oraz 16.00 trwają wykłady, warsztaty oraz odbywają się targi w formule table-top.
 • Wykłady przebiegają równolegle do targów. Możesz dowolnie wybierać te sesje, które interesują Cię najbardziej.
 • Lunch będzie serwowany pomiędzy godziną 11.00 a 13.00.
 • Kawa, herbata, zimne napoje i przekąski są dostępne przez cały dzień na bufetach.

Wykłady

 • 09:00 - 09:30
  5 sposobów na zwiększenie szansy rynkowego sukcesu projektowanego urządzenia elektronicznego
  Piotr Andrzejewski - Phoenix Contact
  Poruszone będą kwestie pomijanego często aspektu właściwego doboru przyłączy. Warto sięgnąć po nowe techniki/technologie/trendy, które pozwolą nie tylko na bardziej ekonomiczną produkcję ale także zagwarantują łatwość instalacji, obsługi, ewentualnego późniejszego serwisu.
 • 09:30 - 10:30
  Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość czyli uczenie maszynowe zdefiniowane na nowo
  Michael Uyttersprot - Technical Marketing Manager EMEA Embedded Vision and Machine Learning - Avnet Silica
  Wykład dotyczący najnowszych rozwiązań FPGA/SoC dedykowanych do aplikacji wykorzystujących uczenie maszynowe pod kątem rozpoznawania obrazów oraz technologii Embedded Vision. W ramach prezentacji omówione zostaną techniki zastosowań sieci neuronowych, implementacji algorytmów rozpoznawania obrazów oraz metody bezpieczeństwa danych – wszystko w odniesieniu do aplikacji w strukturach programowalnych o wysokiej skali integracji z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań sprzętowych i software’owych.
 • 10:30 - 11:00
  Rozproszone sieci bezprzewodowe: Bluetooth Mesh, Thread, Zigbee – podobieństwa i różnice w zastosowaniach
  Maciej Michna - Development Manager - Nordic Semiconductor
  Rozproszone sieci bezprzewodowe typu Mesh istnieją na rynku od lat, ale dopiero od niedawna ich rozwój nabiera rozpędu. Wykład ma na celu pokazanie różnic i podobieństw między najbardziej popularnymi standardami działającymi w paśmie 2.4GHz oraz omówienie w jakich aplikacjach (i dlaczego) znajdują one zastosowanie.
 • 11:00 - 11:30
  Odporna na wodę i zakłócenia technologia przycisków i paneli dotykowych
  Krzysztof Kozioł - Senior Field Application Engineer, Touch ESE - Microchip
  W dzisiejszych czasach coraz więcej interfejsów użytkownika wymaga kontroli za pomocą dotyku. Powodów może być kilka, np. nowoczesne wzornictwo, intuicyjność, szczelność obudowy itp. Ale czy osiągnięcie tego celu jest łatwe? Czy każde rozwiązanie Touch się sprawdzi? A co, jeśli pojawi się woda, albo ktoś zbliży źródło zakłóceń elektromagnetycznych?

  Wykład ma na celu przedstawienie najbardziej niezawodnego i prawdopodobnie najprostszego w implementacji rozwiązania Touch na rynku.
 • 11:30 - 12:15
  Poznaj lepiej Raspberry Pi czyli od projektu do masowej produkcji
  Marek Lorek - Farnell element14
  Podczas wykładu zobaczysz projekty oparte na Raspberry Pi oraz dowiesz się więcej o Raspberry Pi 3 Model B+
  Przyjdź i zdobadź unikalny dostęp do usług projektowania i tworzenia układów.

  Dla uczestników wykładu przygotowaliśmy niespodziankę.
 • 12:15 - 12:45
  Procesory z rdzeniem Arm Cortex-A – Wybor Systemu Operacyjnego
  Michał Walaszek - Country Manager - NXP
  System operacyjny to jedna z najważniejszych rzeczy, którą należy wziąć pod uwage przy wyborze platformy mikroprocesorowej. W czasie wykładu uczestnicy będą się mogli zapoznac z trendami panującymi na rynku oraz zapoznać się z platformami NXP, dla których zostały przygotowane BSP. Dodatkowo, zostanie przedstawiony program partnerski, który rozszerza wybór systemu operacyjnego na platformy NXP Cortex -A.
 • 12:45 - 13:00
  Przerwa
 • 13:00 - 13:45
  Jeżeli nie MLCC to co?
  Piotr Gierwiatowski - Wurth Elektronik
  Porównanie dostępnych obecnie na rynku rozwiązań dotyczących kondensatorów pod kątem możliwości wykorzystania różnych rodzin kondensatorów w różnych punktach układu. Przedstawienie plusów i minusów kondensatorów MLCC. W trakcie prezentacji przekazane zostaną informacje o tym, czym i w jakim zakresie można zastąpić kondensator ceramiczny rozwiązaniami opartymi np. o dostępne z krótkim czasem dostawy kondensatory polimerowe oraz szczegóły dotyczące punktów na które należy szczególnie uważać w trakcie takiej zamiany. Przewidujemy także przedstawienie bieżących trendów dotyczących rozwoju elementów pojemnościowych i konkurs z nagrodami dla uczestników.
 • 13:45 - 14:15
  Anteny, superkondensatory i złącza W2B: w czym mogą pomóc?
  Jaroslav Horak - Ineltro / AVX
  1/ Szerokopasmowe anteny metalowe, PCB i ceramiczne, odpowiednie do zastosowań w urządzeniach IoT, satelitarnych, komunikacji bezprzewodowej, śledzenia, LoRA-Sifgox, Wifi i podobnych wymagających najwyższej stabilności i niezawodności w zakresie częstotliwości radiowych.
  2/ Superkondensatory - dlaczego? Najpopularniejsze obecnie kondensatory EDLC (Electrochemical double layer capacitor) to efektywny i niedrogi sposób obniżenia kosztów serwisu urządzenia pracującego zdalnie w trakcie jego czasu życia.
  3/ Złącza przemysłowe przewód - płytka (W2B) pomogą rozwiązać problemy z lutowaniem ręcznym oraz zoptymalizować koszty produkcji.
 • 14:15 - 14:45
  5 kroków do stworzenia własnego projektu opartego o e-papier
  Tomasz Matusiak - Unisystem
  Wykład będzie dotyczył omówienia możliwości i potencjalnych zastosowań technologii e-papierowej. Istnieje wiele możliwych aplikacji, a niektóre z nich są wręcz zaskakujące.

  Omówione zostaną również zasady tworzenia projektów, w których zastosowany zostanie wyświetlacz e-papierowy, a także zagadnienia, o które należy zadbać, aby uzyskać w pełni funkcjonalny system.
 • 14:45 - 15:15
  Czy słyszałeś o CircuitData?
  Jan Pedersen - Senior Technical Advisor - Elmatica
  CircuitData to rozwiązanie open source, dzięki któremu cały przemysł elektroniczny, definiując specyfikację, wreszcie będzie mógł mówić jednym językiem. Wersja 1 została upubliczniona w kwietniu 2018. Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Szef CircuitData oraz Senior Technical Advisor w Elmatica, Jan Pedersen, zaprezentuje ten nowy język na Evertiq Expo Kraków 2018.

Warsztaty

 • 09:00 - 11:00
  Projektowania zasilaczy
  Karol Perkuszewski - Infineon / AM Technologies
  Porównanie kontrolerów Fixed Freq/ Quasi Res / Projektwanie magnetyków / Porównianie sprawności obu rozwiązań / Porównianie wyników EMI obu rozwiązań na analizatorze / Tip & Trick aby przejść EMI bez zmiany layoutu.
 • 11:00 - 13:00
  Machine Learning – od algorytmu do FPGA
  Avnet Silica
  Warsztat 1: Machine Learning – od algorytmu do FPGA (prezenter: Marcin Szymonek, Field Application Engineer, Avnet Silica)

  Celem warsztatu jest omówienie problemu uczenia maszynowego w odniesieniu do jego sprzętowego wsparcia za pomocą układów programowalnych FGPA. Omówione zostaną: terminologia, dostępne rozwiązania software’owe i sprzętowe oraz dedykowane narzędzia pozwalające na efektywne implementacje algorytmów wykorzystujących sieci neuronowe

  Warsztat 2: Więcej niż obrazowanie (prezenter: Massimiliano Cavazzana, Technology Marketing Manager EMEA, Avnet Silica)

  Wiele aplikacji opartych na widzeniu maszynowym zawiera w sobie również możliwość uczenia maszynowego. Sensory obrazu oraz dane opisujące obraz w czasie rzeczywistym muszą być optymalizowane, aby ulepszyć funkcje rozpoznawania oraz klasyfikacji. Ta część warsztatu wyjaśni kilka technik oraz technologii mających zastosowanie w czujnikach obrazu, mających za zadanie ulepszenie aplikacji opartych na uczeniu maszynowym.

  Warsztat 3: Chmura AI / Azure od Microsoft – wizualizacja przy zastosowaniu HoloLens (prezenter: Martin Grossen, Supplier Business Manager Microsoft Europe, Avnet Silica)

  W tej części warsztatu przedstawimy strategię sztucznej inteligencji, opracowaną przez Microsoft, w połączeniu z możliwościami rozwiązań w chmurze. Rozwiązania tego typu mają zastosowanie w szczególności kiedy lokalne możliwości przetwarzania są niedostateczne, lecz dostępne jest stabilne połączenie z Internetem. Zobacz naszą prezentację obrazującą potęgę obliczeń w chmurze i nowoczesny sposób wizualizacji danych i wyników.
 • 13:00 - 15:00
  LoRaWAN od kuchni
  JM Elektronik / Microchip
  LoRaWAN od kuchni, czyli jak praktycznie i w rozsądnym budżecie:
  - zbudować urządzenie z wykorzystaniem modułów LoRaWAN,
  - zbudować sieć LoRaWAN w oparciu o punkty dostępowe, a na koniec
  - wykorzystać zasoby w chmurze do gromadzenia i wymiany danych.

  Warsztat na potrzeby nie tylko IoT

Kontakt

Sprzedaż
Łukasz Jaeszke
+48 609 130 180
Project Manager
Anders Björsell
+46 70 560 91 91