reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mikhail mishchenko dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 30 grudnia 2014

Najpoczytniejsze artykuły 2014 roku na evertiq.pl

Oto dziesięć najchętniej czytanych na naszym portalu artykułów w mijającym roku.
 1. Lista 100 Najbogatszych Polaków Forbesa 2014: sektor elektroniki
  Oto lista najbogatszych, w portfelach których znajdują się firmy związane z branżą elektroniczną, wybrana z rankingu 100 Najbogatszych Polaków Forbesa.

 2. Polscy innowatorzy na liście New Europe 100
  Aż 28 innowatorów na liście NE 100 pochodzi z Polski. Są na niej między innymi współzałożyciele beaconowej firmy Estimote, oraz autorzy kostki DICE+.

 3. Rozbiórka Steam Machine – Steam Controller cz.2
  Rozbiórki przeprowadzane przez grupę iFixit niezmiennie cieszą się powodzeniem. Tym razem zespół wziął się za kontroler do gier.

 4. Najgorszy rok w historii dla pecetów
  To artykuł z początku roku. Firmy analityczne IDC i Gartner opublikowały swoje podsumowania dotyczące sytuacji na rynku komputerów stacjonarnych.

 5. Budowa nowego zakładu PanLink w Tczewie
  Martin Thompson, dyrektor zarządzający firmy PanLink na Polskę, opowiedział nam o planach inwestycyjnych spółki dotyczących Tczewa.

 6. AGH ma mieć superkomputer nr 1 w Polsce
  Możliwości obliczeniowe Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet AGH poszybują w górę. Prometheus, superkomputer o wartości 41 mln PLN, będzie cztery razy mocniejszy niż słynny Zeus – do tej pory najlepszy w Europie Środkowo-Wschodniej.

 7. Będzie mniej modeli smartfonów Samsunga
  Wiadomości dotyczące największego producenta smartfonów na świecie niemal zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem.

 8. FagorMastercook: nowy inwestor i wznowienie produkcji
  Problemy wrocławskich zakładów FagorMastercook rozpoczęły się w momencie ogłoszenia upadłości hiszpańskiej spółki Electrodomesticos. To jeden z wielu artykułów na ten temat. W grudniu wierzyciele FagorMastercook zgodzili się na przejęcie zakładów przez firmę Bosch. Niemiecki koncern zapłaci 90 mln PLN.

 9. Amerykanie uniezależnią się od Rosjan?
  Prywatna firma Spacex, należąca do miliardera Elona Muska, zaprezentowała pojazd Dragon V2 przeznaczony do transportu 7 astronautów na międzynarodową stację orbitalną ISS.

 10. Powstanie Centrum grafenu i innowacyjnych nanotechnologii
  O grafenie nie sposób nie pisać, zwłaszcza że polski Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych to jeden z wiodących ośrodków na świecie pracujących nad tym materiałem. Nowy ośrodek będzie działał w ramach ITME, unijna dotacja na ten cel wynosi 36 mln PLN.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-1