reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© blotty-dreamstime.com Rynki | 13 stycznia 2014

Najgorszy rok w historii dla pecetów

Światowa sprzedaż komputerów stacjonarnych w 2013 roku spadła o 10% - informują IDC i Gartner. Obie firmy analityczne śledzą sytuację w branży od lat osiemdziesiątych.

W samym czwartym kwartale 2013 roku na świecie sprzedano 82,6 mln sztuk komputerów PC, co oznacza spadek o 6,9% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego – szacuje Gartner. Był to siódmy kwartał z rzędu, w którym odnotowywano spadek sprzedaży w tym sektorze.

Pewnym pocieszeniem dla producentów może być fakt, że według firmy Gartner sprzedaż właśnie sięgnęła dna na takim rynku jak Stany Zjednoczone. Inaczej jest w krajach rozwijających się, gdzie z reguły pierwszym urządzeniem podłączonym do internetu jest smartfon lub tablet.

Według oszacowań w 2013 roku sprzedano na świecie 316 mln sztuk komputerów PC. To oznacza zbliżenie się do poziomu z kryzysowego roku 2009. Największy udział w rynku ma firm Lenovo, za nim Hewlett-Packard, a następny jest Dell.

Sprzedaż komputerów PC na świecie w 2013 roku – dane szacunkowe (w sztukach)


---
Źródło: © Gartner

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1