reklama
reklama
reklama
reklama
© Wolfspeed
Przemysł elektroniczny |

Wolfspeed opóźnia budowę zakładu w Niemczech

Ponownie obserwujemy spowolnienie popytu na pojazdy elektryczne. Dotknęło ono również amerykańskiego specjalistę SiC, czyli firmę Wolfspeed, która zdecydowała się odłożyć – nie anulować – budowę swojego zakładu w kraju Saary.

W ubiegłym roku amerykański specjalista w dziedzinie SiC, Wolfspeed, ogłosił plany budowy w pełni zautomatyzowanego zakładu produkcji wafli 200 mm na zachodzie Niemiec — w kraju Saary. Było to wydarzenie niemal historyczne, gdyż oznaczało budowę pierwszej fabryki firmy w Europie.

Jednak, jak donosi Agencja Reutera, Wolfspeed znalazł się pod presją akcjonariuszy, aby ponownie przemyśleć swoje plany po 51% spadku akcji w ciągu ostatniego roku. 

Rzecznik prasowy firmy powiedział dziennikarzom, że chociaż projekt nie został anulowany, firma z siedzibą w Północnej Karolinie nada priorytet rozbudowie swojej nowojorskiej lokalizacji w perspektywie krótkoterminowej. Projekt w Niemczech został zatem odroczony najwcześniej do połowy 2025 r., czyli dwa lata później niż pierwotnie zakładano.

Decyzja ta może być ciosem dla trwających działań Unii Europejskiej, mających na celu zwiększenie lokalnej produkcji chipów i zmniejszenie zależności od dostawców azjatyckich. 

Decyzja ta nabiera podwójnego znaczenia po wczorajszej wiadomości, że rywal Wolfspeed w dziedzinie SiC, czyli firma Onsemi, przeznaczyła 2 mld USD na rozszerzenie swojej działalności w Czechach.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2