reklama
reklama
reklama
reklama
© escha
Biznes |

Eindhoven pozwala na ekspansję ASML

Rada miasta Eindhoven zagłosowała za wstępnym porozumieniem z producentem maszyn do produkcji chipów ASML. Chodzi o rozpoczęcie planowania dużej ekspansji w północnej części miasta - podaje agencja Reutersa.

ASML potrzebuje dodatkowej przestrzeni, aby rozwijać się wraz z dynamicznym przemysłem półprzewodników, który ma się podwoić w ciągu najbliższych dziesięciu lat. W styczniu firma zagroziła przeniesieniem dużej części swojej produkcji. Skłoniło to holenderskie władze na szczeblu krajowym i regionalnym do zadeklarowania w marcu 2,7 miliardów dolarów na poprawę transportu i mieszkalnictwa w regionie Eindhoven. Wszystko to w ramach planu nazwanego "Projekt Beethoven" (donosi Evertiq).

Przedstawiciele Partii Socjalistycznej stwierdzili, że nie dano im wystarczająco dużo czasu na zastanowienie się nad konsekwencjami ekspansji i że mieszkańcy powinni mieć możliwość zagłosowania w tej sprawie w referendum.

Obszar aglomeracji Eindhoven wzrośnie z 850 000 mieszkańców do ponad miliona w ciągu następnej dekady w związku z rozwojem ASML i innych firm technologicznych.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2