reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq
Przemysł elektroniczny |

Kraków ponownie stolicą branży elektronicznej

11 czerwca 2024 roku trzy zespoły Evertiqa wyruszyły z Hagi, Sztokholmu i Gdańska, by dotrzeć do Krakowa na nasze piąte w historii targi Evertiq Expo Kraków, które odbyły się dzień później.

W ciągu jednego dnia – 12 czerwca – w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków w naszych targach udział wzięło łącznie 579 osób. 65 wystawiających się firm powitało 364 odwiedzających z 218 różnych firm – począwszy od producentów, dystrybutorów, a skończywszy na dostawcach technologii, rozwiązań oraz naukowcach z polskich ośrodków badawczych.

Po raz pierwszy konferencję rozpoczęliśmy specjalnym wykładem wygłoszonym przez dr Macieja Kaweckiego, autora kanały This is It na YouTube oraz Prezesa Instytutu Lema. Ten pasjonat i znawca technologii wprowadził zebranych do świata AI, wyjaśniając często problematyczną terminologię, przeniósł nas do korzeni i zwrócił uwagę, jakie ryzyko niesie ze sobą „rozwój sztucznej inteligencji”. Prelekcję zakończył przykładami świadczącymi, że przyszłość dzieje się na naszych oczach, opowiadając o tym, co już może zmienić AI w medycynie i w naszym życiu. Dr Maciej Kawecki nie pozostawił publiczności z niedosytem — odpowiedział na liczne pytania. 

Konferencja przebiegła zgodnie z planem. Na scenie pojawiali się kolejno: 

 • Karol Sowa, właściciel firmy Sowa Electronics i specjalista ds. procesów, współpracujący z MEK Marantz Electronics;
 • Tadeusz Asyngier, Starszy Inżynier Aplikacyjny firmy Tektronix - Tespol Sp. z o.o.;
 • Maciej J. Nowakowski, Dyrektor operacyjny Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki (PPTF);
 • Radosław Łapczyński, Chief Technology Officer, z wrocławskiej firmy SatRev;
 • Rafał Maślanka, Project Manager z firmie FITECH;
 • Grzegorz Trafiał, Wiceprezes ds. Produkcji i logistyki w firmie Green Cell;
 • Członkowie Sekcji Rakiet AGH Space Systems & Balonów Stratosferycznych z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie: Aleksander Kopyto, radioelektronik sekcji rakiet AGH Space Systems, Zuzanna Cebula, członek zespołu elektroniki rakiet AGH Space Systems, Przemek Kaczorowski, lider zespołu elektroniki Sekcji Eksperymentów Balonowych i Rakietowych AGH, Jakub Lasak, członek zespołu elektroniki Sekcji Eksperymentów Balonowych i Rakietowych AGH Space Systems;
 • Maciej Kaźmierczak, Kierownik Subcentrum Energy Saving Comarch w Comach S.A

Każdy z prelegentów odsłaniał przed zebranymi kolejne gałęzie branży elektronicznej — od systemów pomiarowych, po inspekcję optyczną, mikromobilność, fotonikę, satelity, tematy związane z kosmosem czy elektronikę i mikroelektronikę. 

Gwoździem programu okazał się pierwszy w historii Evertiq Expo Panel Dyskusyjny, który poprowadził dr Maciej Kawecki, zaś panelistami byli:

 • Paweł Ochyński, Założyciel & CEO Green Cell;
 • Maciej J. Nowakowski, Dyrektor Operacyjny Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki (PPTF);
 • Rafał Jabłoński, Ekspert ds. rynku EMS w firmie Nordes.

Dyskusja toczyła się wokół pytania, dlaczego Polska? Dlaczego Polska jest dobrym miejscem do inwestycji? Dlaczego zagraniczne i rodzimy firmy decydują się na rozwój nad Wisłą? Czy Polska jest konkurencyjnym miejscem w Europie i na Świecie? 

Paweł Ochyński, Maciej J. Nowakowski oraz Rafał Jabłoński udzielali merytorycznych odpowiedzi opartych nie tylko na ich wiedzy, ale również doświadczeniu. 

Elektryzującym i niezwykle interesującym punktem dyskusji okazało się pytanie o Izerę. Każdy z panelistów zaprezentował swój punkt widzenia, tłumacząc dlaczego jest to dobry lub zły projekt, a także czy ma szansę odnieść sukces.

Na koniec Content Manager Evertiqa, Ewelina Bednarz, zaprezentowała Top Listę największych dystrybutorów komponentów elektronicznych, odpowiadając na nurtujące pytanie, kto jest globalnym numerem jeden?

Statystyki oraz więcej informacji na temat minionego Evertiq Expo w Krakowie znajduje się TUTAJ

Już teraz zapraszamy na kolejną edycję Evertiq Expo Kraków! Wydarzenie odbędzie się 28 maja 2025 roku. Zapiszcie datę w kalendarzu!


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2