reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Thales Alenia Space
Nauka i technologie |

Svantec odpowiedzialny za jeden z polskich eksperymentów w kosmosie

Firma Svantec z duma ogłasza, że będzie odpowiedzialna za jeden z siedmiu eksperymentów podczas “polskiego” lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

15 maja informowaliśmy o siedmiu eksperymentach, które przeprowadzi Sławosz Uznański na ISS. Jednym z nich będzie tzw. wireless acoustics. 

Eksperyment będzie koncentrował się na rozwoju systemów monitorowania hałasu na ISS. Jego celem będzie stworzenie bezprzewodowych rozwiązań zdolnych do ciągłego monitorowania warunków akustycznych. Docelowo ma to  zwiększyć bezpieczeństwo i komfort załóg kosmicznych. Podmiot odpowiedzialnym za ten eksperyment będzie właśnie firma Svantek.

Nie jest jeszcze znana data lotu polskiego astronauty w kosmos. Planowana jesienna realizacja najprawdopodobniej zostanie przesunięta na dalszy termin. 

Oficjalny termin misji zostanie ogłoszony po skompletowaniu pełnego składu załogi. Czekamy na komunikat Europejskiej Agencji Kosmicznej i Axiom w tej sprawie – powiedziała w kwietniu dla National Geographic Polska Agnieszka Gapys, rzeczniczka Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA), pilotująca sprawę polskiej misji na ISS.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2