reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SatRevolution
Przemysł elektroniczny |

Pionierska misja kosmiczna polskiej spółki

Evertiq pisał niedawno, że SatRev dynamicznie się rozwija. Potwierdzają to nie tylko działania spółki z ostatnich miesięcy, ale również dzisiejsze ogłoszenie, w którym SatRev poinformował o pionierskiej misji - SOWA-1, podczas której zbudowany przez spółkę satelita o rozmiarze 6U zostanie wyniesiony na orbitę.

SatRev nie odpuszcza, jeśli chodzi o umacnianie swojej pozycji silnego gracza, jeśli chodzi o innowacje w branży SpaceTech. Teraz wrocławska spółka ogłosiła pionierską misję SOWA-1 z nową generacją satelity o rozmiarze 6U.

Misję zaplanowano na przełom maja i czerwca 2024 roku. Satelita zostanie wyniesiony na pokładzie rakiety Polar Satellite Launch Vehicle (PSLV), podaje SatRev. 

Wydarzenie to SatRev traktuje jako historyczne osiągnięcie, ponieważ jest to pierwszy satelita o rozmiarze 6U zbudowany przez spółkę. Uważa również, że misja SOWA-1, bazując na ulepszonym wyposażeniu, może otworzyć nowe możliwości dla badań naukowych, obserwacji Ziemi i nie tylko. 

Niejednokrotnie spółka podkreślała swoje zaangażowanie w przesuwanie granic możliwości i dostarczanie lekkich, ale potężnych rozwiązań, które definiują nowy standard w branży kosmicznej. Satelita zbudowany przez SatRev jest wyposażony w najnowocześniejsze funkcje i zaawansowane możliwości aby zrewolucjonizować sposób, w jaki eksplorujemy i wykorzystujemy przestrzeń kosmiczną — czytamy w komunikacie.

"Jest to pierwszy w historii satelita o rozmiarze 6U zbudowany przez SatRev, a jednocześnie następny, który będzie wyznaczał nową ścieżkę eksploracji kosmosu. Cieszę się, że możemy zaprezentować ten innowacyjny projekt nad którym pracował cały zespół inżynierów, programistów oraz ekspertów. Z niecierpliwością czekam na moment, kiedy nasz nowy satelita zostanie wyniesiony na orbitę w ramach misji SOWA-1. Jak pokazuje nasze doświadczenie, z każdym kolejnym krokiem jesteśmy na ścieżce do coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań, które na nowo definiują standardy SpaceTech, a to jest już spory krok naprzód" – mówi Grzegorz Zwoliński, CEO SatRev, w komunikacie prasowym.

SatRev będzie Gościem Specjalnym podczas konferencji towarzyszącej Evertiq Expo, które odbędzie się 12 czerwca 2024 roku w Krakowie. Więcej informacji na temat programu można przeczytać TUTAJ

Nie będzie to jednak jedyny prelegent związany z kosmosem podczas Evertiq Expo. Młodzi wynalazcy i przyszli inżynierowie działający w AGH Space Systems nie tylko opowiedzą o swoich wynalazkach, ale również je zaprezentują! Rejestracja na wydarzenie już ruszyła!


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama