reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG Energy Solution
Biznes |

LG Energy Solution i Uniwersytet WSB Merito rozpoczynają współpracę

LG Energy Solution – jeden z liderów produkcji baterii do samochodów elektrycznych -- podpisało umowę współpracy z Uniwersytetem WSB Merito we Wrocławiu. Projekty badawcze, programy stażowe i warsztaty dla studentów – to tylko część z korzyści płynących ze współpracy wrocławskiej uczelni i giganta z Korei Południowej.

Umowę podpisali Minkyo Kim, Business Management Group Leader w LG Energy Solution Wrocław Sp. z o.o. oraz prof. dr hab. Marian Noga, dyrektor Instytutu Współpracy z Biznesem, Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu. 

To nie pierwsza współpraca LG Energy Solution z uczelnią z Wrocławia. W grudniu 2022 roku firma wsparła budowę Laboratorium Elektromobilności Politechniki Wrocławskiej dotacją ponad 600 tysięcy złotych. Pisaliśmy o tym na evertiq.pl

Uroczyste parafowanie dokumentów dotyczących współpracy odbyło się w Biskupicach Podgórnych, które znajdują się kilkanaście kilometrów na południe od Wrocławia. To tu swoją siedzibę ma firma LG Energy Solution. I to tu mieści się fabryka LG – największy zakład produkujący baterie do samochodów elektrycznych w Europie. W firmie pracuje ponad 7 000 osób. 

„Cieszę się, że od teraz LG Energy Solution Wrocław jest w gronie partnerów biznesowych uczelni. Zainicjowana współpraca pozwoli na realizację ciekawych projektów naukowych oraz wymianę myśli między światem akademickim i biznesem. Co ważne, umożliwi także studentom poznanie firmy w ramach wizyt studyjnych a także zdobywanie cennych doświadczeń zawodowych podczas praktyk i staży” – wyjaśnia prof. Marian Noga.

Wtórował mu prezes LG Energy Solution Jangha Lee. Podkreślał zaangażowanie firmy w regionie Dolnego Śląska. I zapewniał, że firma chce mieć pozytywny wpływ i wspierać lokalną społeczność w rozwoju edukacji oraz nauki.

„Chcemy umożliwić młodym ludziom, już na etapie studiów, kontakt z przemysłem oraz zdobycie doświadczenia niezbędnego w dalszym rozwoju i budowaniu swojej kariery zawodowej” - zaznaczył Jangha Lee, prezes LG Energy Solution Wrocław Sp. z o.o.

Pierwszą okazję, by zdobyć cenne doświadczenie studenci będą mieli już w maju. Wtedy rozpoczną się zapisy na program stażowy, który potrwa 2,5 miesiąca – od połowy lipca do końca września 2024 r. 

„Ogłoszenia będą publikowane za pośrednictwem Biura Karier Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu oraz na stronie internetowej LG Energy Solution Wrocław. (…) Studenci, którzy zostaną przyjęci do programu, mogą w ramach stażu zaliczyć obowiązkowe praktyki wymagane na uczelni” – czytamy na stronie LG Energy Solution.

Ale to nie wszystko. Podczas praktyk i staży, uczestnicy będą mogli podpatrywać inżynierów i specjalistów. I pomagać im w ich codziennej pracy. A także samodzielnie realizować mniejsze projekty pod okiem opiekunów.

„Studenci mają również możliwość zapisania się na szkolenia z umiejętności twardych lub miękkich i wziąć udział w takich warsztatach jak: Raport 8D, Lean Six Sigma, Problem Solving” – podaje LG Energy Solution. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama