reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG Energy Solution
Nauka i technologie |

Politechnika Wrocławska ze wsparciem 600 tys. zł od LG

LG Energy Solution wsparło budowę Laboratorium Elektromobilności Politechniki Wrocławskiej dotacją ponad 600 tysięcy złotych.

Wczoraj, tj. 7 grudnia 2022 roku, nastąpiło uroczyste podpisanie umowy darowizny w wysokości 600 tysięcy zł, które zostaną przeznaczone na rozwój studentów Politechniki Wrocławskiej. Wsparcie od LG Energy Solution umożliwi powstanie specjalistycznego Laboratorium Elektromobilności, które zostanie wyposażone m.in. w silnik prądu stałego z magnesami trwałymi, specjalizowany zasilacz do napędów elektrycznych, model roweru elektrycznego czy zestaw elementów do badań ogniw paliwowych.

„LG Energy Solution Wrocław rozwija się dzięki największym talentom: specjalistom i ekspertom z całej Polski, zwłaszcza z Dolnego Śląska. To tutaj tworzymy najnowocześniejsze technologie, również we współpracy ze środowiskiem akademickim. Cieszymy się, że możemy wspierać Politechnikę Wrocławską i jej studentów. Wierzymy, że nasz wkład przyczyni się do rozwoju wielu utalentowanych młodych ludzi – kadr przyszłości. Wspólnie będziemy przyczyniać się do rozwoju polskiej gospodarki i umacniać pozycję Polski jako europejskiego lidera prężnie rozwijającej się branży elektromobilnej.” –  tłumaczył Jangha Lee, Prezes LG Energy Solution Wrocław –  „Wsparcie młodego pokolenia to jedno z zadań LG Energy Solution Wrocław, wpisujące się w strategię ESG „We CHARGE toward a better future”. LG Energy Solution Wrocław w tym duchu wspiera właśnie placówki edukacyjne, przyczyniając się do rozwijania utalentowanych ludzi, dzięki którym serce europejskiej elektromobilności będzie bić jeszcze mocniej. Dla LG młodzi, utalentowani ludzie to ogromna wartość, przyszłość Polski!”

LG Energy Solution stara się wspierać młodzież, organizując staże, programy rozwojowe, konkursy i wspierając różne inicjatywy uczniów i studentów. Jak podkreśla LG Energy Solution w swoim komunikacie prasowym, umowa darowizny dla Politechniki Wrocławskiej jest kolejnym krokiem w budowaniu lepszej przyszłości dla nowych pokoleń.

„Dzięki wsparciu na naszym wydziale powstanie Laboratorium elektromobilności dedykowane przede wszystkim studentom naszego nowego kierunku. Podpisana dziś umowa jest zwieńczeniem dotychczasowej współpracy, a za przekazaną kwotę zakupione zostaną m.in. układy energoelektroniczne związane z pojazdami elektrycznymi.” – wyjaśnia dr hab. inż. Mateusz Dybkowski, prof. uczelni, prodziekan ds. badań naukowych i rozwoju.

Producent baterii litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych (EV), produktów IT i elektronarzędzi oraz do systemów magazynowania energii (ESS) objął również patronat nad kierunkiem Elektromobilność, który jest prowadzony na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej.

„W roku akademickim 2021/2022 uruchomiliśmy na naszym wydziale nowy kierunek studiów – elektromobilność. Do jego prowadzenia i dalszego rozwoju potrzebujemy odpowiedniej bazy laboratoryjnej. Nie wszystkie urządzenia jesteśmy w stanie pozyskać sami m.in. ze względu na ich wysoki koszt, dlatego właśnie nawiązaliśmy współpracę z firmą LG Energy Solution Wrocław, która wspiera nas w tym zakresie.” – mówił prof. Waldemar Rebizant.

Polska jest jednym ze światowych liderów elektromobilności. Jest największym w Europie i piątym na świecie dostawcą baterii litowo-jonowych i ich komponentów do samochodów elektrycznych, czytamy w komunikacie prasowym firmy. Dodajmy, że LG Energy Solution stworzyło w Biskupicach Podgórnych pierwsze i największe w Europie centrum produkcji baterii do samochodów elektrycznych, gdzie zatrudnia 10 tysięcy osób, a w planach jest utworzenie tysiąc dodatkowych miejsc prac. Obecnie moc produkcyjna podwrocławskiego zakładu wynosi 70 GWh. Firma planuje osiągnąć moc 115 GWh w 2025 roku. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1