reklama
reklama
reklama
reklama
© SatRev via LinkedIn
Przemysł elektroniczny |

Współpraca SatRev i TelePIX postępuje

W październiku 2023 roku Evertiq informował o podpisaniu przez wrocławską spółkę kontraktu z firmą TelePIX, czyli koreańskim dostawcą rozwiązań elektrooptycznego obrazowania o wysokiej rozdzielczości do obserwacji powierzchni Ziemi, a także oprogramowania i usług analizy dużych zbiorów danych obrazów satelitarnych oraz funkcjonowania stacji naziemnych. Firmy miały teraz okazje się spotkać - delegacja TelePIX wizytowała bowiem w nowym biurze SatRev.

SatRev podaje w aktualnościach, że podczas dwudniowej delegacji przedstawiciele TelePIX, Dongwook Koh, dyrektor ds. operacji satelitarnych i Dowon Lee, kierownik ds. rozwoju biznesu, omawiali z wrocławską spółką kluczowe etapy projektu:

  • Przegląd Procesu Operacji Satelitarnych: przedstawiciele obu firm przeprowadzili kompleksowy przegląd operacji satelitarnych dla misji, by zapewnić wydajność i skuteczność;
  • Prezentacja procesu AIT: SatRev podaje, że zaprezentował swój proces integracji i testowania (AIT), wyjaśniając przy tym, w jaki sposób ładunek TelePIX płynnie zintegruje się z platformą SatRev.
  • Dyskusja na temat przyszłej współpracy: obie firmy dyskutowały na temat możliwości współpracy, z możliwym rozwojem dodatkowych satelitów o podobnych wymiarach i podejściem do wspólnego rozwoju platformy 16U z większym instrumentem optycznym.

SatRev traktuje wizytę koreańskiej firmy jako ważny kamień milowy, jeśli chodzi o rozpoczętą w październiku 2023 roku współpracę. Przypomnijmy, że SatRev zobowiązał się w tym kontrakcie do opracowania 10-kilogramowego satelity 6U, na pokładzie którego miałby znaleźć się optyczny instrument AI firmy TelePIX. Więcej na temat tej współpracy Evertiq pisał tutaj: SatRev podpisał kontrakt z koreańską firmą.

"Jesteśmy zaszczyceni, że możemy gościć naszych zaufanych partnerów z TelePIX i zademonstrować postępy w technologii satelitarnej, które SatRev ma do zaoferowania. Ta wizyta stanowi znaczący krok naprzód w naszej wspólnej misji innowacji i doskonałości” — powiedział Grzegorz Zwoliński, założyciel i dyrektor generalny SatRev

SatRev podkreśla, że umowa jest częścią programu satelitarnego TelePiX Blue Carbon AI , który obejmuje rozwój platformy, integrację i uruchomienie oraz obsługę satelity.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1