reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SatRevolution
Przemysł elektroniczny |

SatRev podpisał kontrakt z koreańską firmą

Wrocławska spółka z sektora kosmicznego podpisała umowę z wiodącym koreańskim dostawcą rozwiązań elektrooptycznego obrazowania o wysokiej rozdzielczości do obserwacji powierzchni Ziemi, a także oprogramowania i usług analizy dużych zbiorów danych obrazów satelitarnych oraz funkcjonowania stacji naziemnych - firmą TelePIX. Wartość kontraktu jest niejawna.

Aktualizacja; marca 05, 2024 11:49 AM

Na mocy podpisanej umowy, SatRev opracuje 10 kilogramowego satelitę 6U zawierającego na pokładzie instrument optyczny AI firmy TelePIX. Wyniesienie satelity planowane jest na 2024 r.

W komunikacie prasowym zaznaczono, że kontrakt został podpisany w ramach programu satelitarnego TelePiX Blue Carbon AI, a SatRev wraz z TelePiX wspólnie opracują dedykowanego satelitę na bazie opracowanej przez SatRev platformy ScopeSat oraz opracowanego przez TelePiX instrumentu optyczny średniej rozdzielczości (GSD 3.8@500km Panchromatyczny) oraz pierwszego na świecie pokładowego porcesora (OBP) przeznaczonego do wykorzystania przez algorytm monitorujący AI „blue carbon”. 

Projekt zakłada opracowanie platformy, integrację i wyniesienie oraz operowanie satelitą – wyjaśnia SatRev. 

Podpisane porozumienie dotyczy również umowy licencyjnej na zdjęcia wykonane przez satelitę, dzięki czemu współpraca ma zaowocuje płynnym dostępem do obrazowania południowo-koreańskiego partnera dla klientów w Unii Europejskiej.

„W projekcie zostaną wykorzystane opracowane już przez nas rozwiązania takie jak technologie stworzone w celu obsługi rewolucyjnego rozkładanego instrumentu optycznego DeploScope oraz wiele innych modułów stosowanych już w naszych satelitach operujących na orbicie. Jest to też szansa na opracowanie nowych rozwiązań, co daje nam także perspektywę na dalszą współpracę zarówno z TelePIX jak i innymi partnerami” – deklaruje Grzegorz Zwoliński, założyciel i Prezes SatRev, w komunikacie prasowym.

SatRev podkreśla, że w razie powodzenia misji przewidywana jest dalsza współpraca zakładająca opracowanie kolejnych satelitów w podobnych gabarytach. W dalszej perspektywie możliwy jest więc wspólny rozwój platformy o wielkości 16U w celu integracji jeszcze większego instrumentu optycznego.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama