reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Holosolis
Biznes |

Columbus nawiązuje ważną współpracę w Czechach

Polska firma podaje, że po udanym przetargu na dostawę instalacji fotowoltaicznych dla miasta Brna, nawiązała teraz współpracę z jednym z najważniejszych graczy na europejskim rynku energetycznym – czeskim ČEZ.

Niedawno Evertiq pisał, że ekspansja Columbus Energy w Czechach trwa. Chodziło tu o wygrany przetarg na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych na dachach budynków należących do miasta Brna, gdzie całkowita wartość inwestycji wynosi 2,2 mld czeskich koron, czyli ok. 390 mln złotych.

Czeska ekspansja firmy Columbus nabiera tempa, teraz bowiem została ona zakwalifikowana jako jeden z dostawców farm fotowoltaicznych na terenie Republiki Czeskiej dla ČEZ a.s., która swoją siedzibę ma w Pradze.

„Dzięki temu osiągnięciu, Columbus będzie miał możliwość uczestniczenia w przetargach w wąskiej grupie dostawców, oferując kompleksowe usługi obejmujące projektowanie, dostarczenie materiałów, budowę oraz elektryfikację farm fotowoltaicznych” – komentuje Michał Gondek, Wiceprezes Zarządu Columbus Energy S.A.

W ramach tej współpracy, Columbus Energy podaje, że wszedł w konsorcjum ze sprawdzoną na czeskim rynku firmą – Energon Energy Solutions s.r.o., co pozwoli na synergiczne wykorzystanie kompetencji i zasobów obu partnerów w celu dostarczenia najwyższej jakości usług. Jak zaznaczono, Energon Energy Solutions jest częścią Energon Holding, który od ponad 20 lat specjalizuje się w energetyce, zarówno konwencjonalnej, jak i odnawialnej. Spółki Energon Holding z sukcesem realizowały projekty nie tylko w Republice Czeskiej, ale również w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech, Rosji, Słowacji i innych krajach.

„Ten kontrakt nie tylko potwierdza renomę Columbus Energy w branży fotowoltaicznej, ale także umacnia jej pozycję na rynku europejskim jako zaufanego dostawcy rozwiązań energetycznych” – dodaje Michał Gondek.

Columbus podkreśla, że ČEZ, jako jedna z czołowych firm w Republice Czeskiej i wiodąca grupa energetyczna w Europie Środkowej i Zachodniej, jest dla polskiej firmy kluczowym partnerem. Podstawą produkcji energii elektrycznej w Grupie ČEZ są bezemisyjne źródła – energetyka jądrowa i odnawialne źródła energii.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2