reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Holosolis
Przemysł elektroniczny |

Ekspansja Columbus Energy w Czechach

Columbus Energy rozpoczęło ekspansję w Czechach pod koniec 2022 roku. Okazuje się, że polska spółka idzie jak burza, ponieważ właśnie wygrała przetarg na dostawę oraz montaż instalacji fotowoltaicznych dla Brna.

Czeska spółka córka Columbus Energy - Columbus Energy a.s. zawarła umowę na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych na dachach budynków należących do miasta Brna. Firma podkreśla, że znalazła się wśród trzech podmiotów, które zostały wyłonione przez władze miasta w ramach ogłoszonego przetargu. Łączna, maksymalna wartość inwestycji opiewa na kwotę w 2,2 mld czeskich koron, czyli ok. 390 mln zł.

„Cieszymy się, że wieloletnie doświadczenie Columbus, a także wypracowana pozycja Grupy na rynku czeskim pozwoliły nam nie tylko na wzięcie udziału w przetargu, ale też na zakwalifikowanie się jako jedyny dostawca systemów fotowoltaicznych, który formalnie nie wymagał utworzenia konsorcjum i mógł z sukcesem wystartować samodzielnie. Czujemy, że wygrany przetarg stanowi znakomitą szansę przyspieszenia ekspansji Columbus na czeskim rynku” — mówi Michał Gondek, wiceprezes zarządu Columbus Energy S.A., prezes zarządu Columbus Energy a.s. „To wielka satysfakcja, że spełniliśmy wszystkie wymogi proceduralne i możemy zaprezentować nasze możliwości realizacyjne w tak ciekawym i znaczącym projekcie. Nasze know-how i wieloletnie doświadczenie z polskiego rynku – jak już się przekonaliśmy przy innych inwestycjach – są w Czechach poważane, więc mamy ambicję zrealizować jak najwięcej zamówień. A potencjał tego projektu jest naprawdę duży, bo łącznie trzeba zaopatrzyć w fotowoltaikę ok. 675 budynków. Szacujemy, że Columbus wykona ok. ⅓ kontraktu.”

Columbus Energu rozpoczęło ekspansję na prosumenckim rynku w Czechach pod koniec roku 2022. Kilka miesięcy później, w maju 2023 r. firma wykupiła udziały w spółkach zależnych w Czechach i Słowacji, decydując się również na zwiększenie działalności operacyjnej w segmentach inwestycyjnym, B2B oraz B2G.

„Rok 2023 to nowe otwarcie rynku energii odnawialnej w segmencie B2B i B2C w Czechach, co pokazują wyniki sprzedaży Columbus Energy a.s. jako lidera tego rynku. Cieszymy się, że początek bieżącego roku zaowocował podpisaniem tak ważnej umowy. Tym bardziej jest to dla nas prestiżowe, że dotyczy budynków użyteczności publicznej dla miasta Brna” – komentuje Arleta Czekaj-Kwiecień, Dyrektor Zarządzająca Strategii Sprzedaży w Columbus Energy a.s.

Simona Labudová, Dyrektor Zarządzająca Columbus Energy a.s., zwróciła uwagę, że zostanie jednym z dostawców fotowoltaika dla budynków miejskich w Brnie, jest kolejnym krokiem w realizacji strategii firmy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2