reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Panattoni
Przemysł elektroniczny |

Fabryka Samsunga we Wronkach już gotowa

Panattoni poinformowało o ukończeniu realizacji nowoczesnej fabryki sprzętu AGD dla Samsunga, dzięki której południowokoreański koncern będzie mógł zwiększyć swoje moce produkcyjne.

W 2022 roku Samsung Electronics Poland Manufacturing zapowiedziało rozbudowę istniejących mocy produkcyjnych we Wronkach, budowę nowego zakładu, a także stworzenie w sąsiedztwie klastra AGD. Dzięki zakończeniu inwestycji, które miała pochłonąć nawet 900 mln zł oraz została wsparta przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, Samsung zyskał nową przestrzeń produkcyjno-magazynową, której potrzebował. 

Nowy zakład nie jest wynajmowany, ale należy w pełni do Samsunga. Na terenie obiektu o powierzchnii 60 000 m2, zainstalowano nową linię do produkcji lodówek, zarówno modeli obecnych na rynku, jak i zupełnie nowych. Rekrutacja do nowego zakładu już się rozpoczęła – przeglądając portale z ogłoszeniami o pracę, można znaleźć wiele do fabryki Samsunga. Warto dodać, że otrzymując wsparcie od Polski, południowokoreański koncern zadeklarował, że utworzy 60 nowych miejsc pracy

Otwarcie naszej nowej fabryki to ważny krok w kierunku przyszłości, gdzie innowacyjność, efektywność i nowoczesne rozwiązania zmierzają do usprawnienia procesów oraz poprawy wskaźników produkcyjnych. Inwestycja w nowy obiekt zapewni nie tylko wzrost wydajności produkcji wyrobów gotowych docelowo aż o 40%, ale również podniesie wydajności samych podlinii i poprawi logistykę wewnątrzzakładową. Uruchomienie w nowej hali samojezdnych wózków transportowych (AGV) to zdecydowany krok ku efektywnej i bezpiecznej logistyce wewnątrzzakładowej” – podsumowuje Olgierd Bałtaki, prokurent, dyrektor w Samsung Electronics Poland Manufacturing sp. z o.o. z siedzibą we Wronkach. „Podejmowane przez nas działania inwestycyjne mają na celu uczynić firmę jeszcze bardziej zrównoważoną i energooszczędną. Wykorzystanie pomp ciepła do ogrzewania hali, montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych w nowym obiekcie naszej Spółki to tylko przykładowe działania, które są ukierunkowane na poprawę efektywności energetycznej i ograniczanie wpływu fabryki na środowisko. Ta inwestycja to nie tylko wkład w rozwój nowoczesnych technologii, ale dowód zaangażowania Spółki w rozwój całego sektora AGD w Polsce. Wobec zmieniających się potrzeb rynku i otoczenia biznesowego, kluczowe jest stałe wzmacnianie potencjału firmy, dlatego inwestujemy w rozwój technologiczny oraz optymalizację procesów produkcyjnych.”

Panattoni podaje, że było odpowiedzialne za kompleksowe przygotowanie inwestycji, w tym zabezpieczenie i przygotowanie gruntów, realizację infrastruktury drogowej w obszarze inwestycji, a także zapewnienie przyłącza elektrycznego o mocy 4,95 MW. W nowej fabryce zaimplementowane będą rozwiązania z zakresu automatyki całego ciągu technologicznego w procesie produkcji, co wymagało przygotowania posadzki wzmocnionej w wyznaczonych obszarach nawet do 20 ton na metr kwadratowy.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2023 roku Evertiq pisał o realizowanej przez Panattoni budowie fabryki anonimowego dla „giganta branży elektronicznej”. Samsung nie został wtedy wymieniony z nazwy, aż do teraz. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1