reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Panattoni
Przemysł elektroniczny |

W Polsce powstaje fabryka dla giganta AGD

Panattoni ogłosiło 13 kwietnia budowę fabryki w formule BTO dla „giganta branży elektronicznej”. Inwestycja o wartości ponad 80 mln euro ma miejsce w zachodniej Polsce.

Aktualizacja; kwietnia 14, 2023 5:45 PM

Nowa fabryka w formule BTO, którą buduje Panattoni dla „jednego ze światowych liderów branży AGD i elektronicznej”, będzie miała powierzchnię 40 800 m2. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2023 roku. 

Jak podaje Panattoni w aktualnościach, w zakładzie będzie odbywała się produkcja artykułów gospodarstwa domowego. 

Evertiq niejednokrotnie pisał o zakładach produkcyjnych lub magazynach stawianych przez Panattoni. Były one jednak budowane w formule BTS, czyli build-to-suit. Nowa inwestycja odbywa się w formacie BTO, czyli build-to-own i jak czytamy dalej w aktualnościach – jest „szyta na miarę globalnego lidera elektroniki”. 

Obiekt powstający w zachodniej Polsce będzie miał wzmocnioną posadzkę do nawet 20 ton. Ma to na celu, jak wyjaśniono, implementację rozwiązań z zakresu automatyki całego ciągu technologicznego wymaganego przez klienta w procesie produkcji. Do zakładu zostanie zapewniona odpowiednia moc przyłączeniowa (16 MW).

„Po raz kolejny potwierdza się, że do realizacji formatu BTO potrzeba dewelopera elastycznego, responsywnego, z odpowiednim know-how. Dla naszego klienta jesteśmy niezbędnym wsparciem, jednocześnie pozostając otwartym na zmiany i gwarantując dotrzymanie harmonogramu” – mówił Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni. „Zakłady produkcyjne stały się w ostatnich latach specjalnością Panattoni. Po międzynarodowym markach jak BSH, Leviat, Weber, Danfoss, czy Reynears Aluminium, przyszedł czas na kolejnego giganta w swojej branży, tym razem elektronicznej. Doświadczenie Panattoni, a także rosnące zjawisko nearshoringu, pozwalają stale powiększać nasze portfolio, na co jesteśmy gotowi”.

Nowy zakład produkcyjny będzie posiadał  rozwiązania z zakresu energooszczędności, oszczędności wody, infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych, a nawet zielone strefy relaksu z ekologicznymi meblami. Panattoni zapowiada, że w pomieszczeniach biurowych zostanie zapewniona odpowiednia akustyka, jakość powietrza, a dostęp do światła dziennego zwiększony.

Czy to może być Samsung? Cóż, dostępne informacje sugerowałyby, że tak, ponieważ zdjęcie towarzyszące informacji prasowej nosi nazwę południowokoreańskiej firmy elektronicznej.


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama